Mike Bryan Slovákem? Americká legenda uvažuje o změně občanství

Zdroj fotky: Getty Images

Patří k nejlepším americkým i světovým deblistům. Mike Bryan na Australian Open překvapil svým komentářem týkající se možné změny občanství. Pronesl, že v budoucnu by se nebránil trvalému pobytu na Slovensku.

Co vede Američana na Slovensko? 

Mike Bryan na nedávno skončeném Australian Open odehrál exhibiční turnaj veteránů. Jeho parťákem nebyl nikdo jiný než jeho bratr Bob. V jednom ze zápasů porazili i Radka Štěpánka, který si zahrál společně s Marcosem Baghdatisem a zároveň byl součástí týmu Sebastiana Kordy. Vítěz dvaadvaceti grandslamů v rozhovoru pro slovenský deník Šport poodhalil zajímavé vyhlídky na budoucnost.

"Uvažuju o tom, že požádám o slovenské občanství. Kdo ví, možná jednou budu trénovat slovenský daviscupový tým a syn bude hrát za Slovensko. V USA je příliš velká konkurence," prohlásil Mike Bryan.

A jaký je důvod, který jej vede ke změně občanství? V roce 2020 si vzal za manželku slovenskou modelku Nadiu Murgašovou. S tou má dnes dva syny. Starší z nich, Jake, minulý rok oslavil tři roky. Mladší syn se manželům narodil v říjnu. Rodnou zemi své manželky si velice oblíbil. Léto většinou tráví v Trenčíně.

Zobrazit příspěvek na Instagramu

Příspěvek sdílený Mike Bryan (@mikecbryan)

"Na Slovensku mám rád všechno. Lidi, jídlo, přírodu, řeky, lesy, zámky i prostředí. Tři měsíce do roka, většinou od května do srpna, trávíme v Trenčíně. Piju pivo, slivovice je velmi silná. Mám rád halušky s brynzou a slaninou," poznamenal v rozhovoru přímo ve slovenštině.

Strůjce návratu Filipa Poláška

Kromě manželky pojí Bryana se Slovenskem také návrat Filipa Poláška. Slovenský deblista kvůli zranění ukončil kariéru. Mike Bryan jej ale po společném rozhovoru přemluvil k návratu na okruh. Díky němu v roce 2021 s Ivanem Dodigem ovládli Australian Open.

"Věřím, že ještě neřekl poslední slovo. S Dodigem nás ale před třemi lety porazili v našem posledním zápase na Australian Open. Takže jsem s tím přemlouváním Filipa šel sám proti sobě," pobavil Američan.

Legendární tenista se nebrání trvalému pobytu na Slovensku. Pokud se tedy stane slovenským občanem, a bude se i nadále angažovat i v tenise, čekají naše sousedy zajímavé časy.

Máte k tomuto článku co dodat?
Zapojte se do diskuze.
Zobrazit diskuzi
Skrýt diskuzi
Napište komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Google translate
usercalendar-full