Mladičká Dissanayakeová končí kariéru kvůli následkům covidu

Zdroj fotky: Sportsgazette

Jednadvacetiletá Tanysha Dissanayakeová byla společně s Emmou Raducanuovou nadějí britského tenisu. Po prodělaném covidu se jí však nepodařilo dostat zpět na její nejlepší úroveň a rozhodla se ukončit svou kariéru.

Mladá Britka se rozhodla ukončit svou tenisovou kariéru. V prohlášení oznámila: „Momentálně se cítím, že jsem hrozně daleko od ideální formy.“

Dissanayakeová byla společně s Raducanuovou jednou z největších britských tenisových komet. Předtím, než pandemie koronaviru zastavila dění po celém světě, se mladá Britka rvala o průlom do tisícovky žebříčku. Tehdy jí bylo 18 let, ale od turnaje v Sunderlandu se na Tour neukázala.

O návrat po pandemii se pokusila v roce 2021, ale plány jí zhatil pozitivní test na covid. Po prodělání nemoci stihla odehrát pár soutěžních utkání, ale brzy z tenisového kolotoče zmizela.

Poslední trénink zvládla absolvovat před rokem, tedy v říjnu 2021, a nyní ohlásila konec kariéry.

Prohlášení vyvěsila na sociální sítě

„Byla to neskutečná jízda. Kdybych ji mohla absolvovat znovu, udělala bych to. Ale po roce, co se necítím dobře, je čas jít dál,“ napsala na svůj Instagram.

„Bylo to jedno z nejtěžších rozhodnutí, které jsem musela udělat, a je pro mě ještě mnohem obtížnější to akceptovat. Neznám život bez tenisu, protože tento sport mě naučil tolik věcí. Trochu se toho bojím, ale vím, že mě čekají další velké věci,“ prohlásila Dissanayakeová.

Není vyloučeno, že se někdy britská hvězdička na kurty vrátí, momentálně si však myslí, že nebude nikdy dostatečně fit na profesionální tenis: „Původně jsem vůbec nechtěla přijmout, že moje kariéra skončí kvůli virusu. Ale ani po 15 měsících od prodělání nemoci se necítím dobře, nedokážu dělat obyčejné věci bez obtíží a jsem hodně unavená."

„Když jsem zkoušela trénink, tak mi tep vyletěl během osmi minut hrozně vysoko. Skoro jsem ani nedokončila rozcvičku, to se mi nikdy předtím nestalo. Myslím, že to byl moment, kdy jsem začala chápat vážnost celé situace.“

Mladičká Britka bude za jeden z vrcholů své kariéry nejspíše považovat účast na Wimbledonu. V roce 2018 si v All England Clubu zahrála dívčí čtyřhru, kde však s parťačkou Daleyovou padly v prvním kole s Leylah Fernandezovou a Gabriellou Priceovou.

Máte k tomuto článku co dodat?
Zapojte se do diskuze.
Zobrazit diskuzi
Skrýt diskuzi
Napište komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Google translate
usercalendar-full