Monfils se i přes prohru zapsal do historie

Zdroj fotky: Getty Images

V osmifinále turnaje v Indian Wells se včera utkal Gael Monfils s Carlosem Alcarazem. V souboji generací zvítězil podle předpokladů mladý Španěl. Pětatřicetiletému Monfilsovi se ale v porovnání s loňskou sezónou letos poměrně daří. Během zmíněného zápasu se mu navíc podařilo pokořit rekord a zapsat se tak do historie.

Podařené tažení na Masters v Indian Wells

Gael Monfils hned na začátku letošní sezóny ukázal, že se po nevýrazných výsledcích z loňského roku vrací do lepší formy. Po povedeném startu v Austrálii se o skvělý výsledek postaral i v Indian Wells. Jako 26. nasazený měl v prvním kole volný los. Ve druhém kole se s ním utkal Filip Krajinovič, který vyhrál srbské derby nad Lajovičem. Monfils Srba porazil ve dvou setech 6-3, 6-4 a čekal ho souboj se světovou jedničkou Daniilem Medveděvem.

Ten se v Indian Wells představil poprvé v roli světové jedničky. Ve druhém kole porazil Tomáše Macháče, ale Francouz pro něj byl těžším soupeřem. První sada byla vyrovnaná a Medveděv ji nakonec ukořistil poměrem 6-4. Ve druhém setu byl ale hned od začátku lepší Monfils, který se dostal do vedení 3-1. Medveděv sice srovnal na 3-3, ale sadu stejně prohrál. Monfils už ve třetím setu jasně dominoval. Vyhrál poměrem 4-6, 6-3, 6-1 a oslavil tak druhou výhru nad světovou jedničkou. Tu první zaznamenal v roce 2009 nad Rafaelem Nadalem. Porážkou Medveděva také zajistil návrat Novaka Djokoviče na trůn světové jedničky.

Osmifinále přineslo zápis do historie

Ve čtvtrém kole se Gael Monfils utkal s talentovaným Španělem Carlosem Alcarazem, který v Indian Wells startoval podruhé. První vzájemné utkání mezi těmito hráči probíhalo vyrovnaně. Oba dva si drželi podání až do stavu 5-5. Monfils v jedenácté hře přišel o servis jako první a Alcaraz vyhrál první sadu poměrem 7-5. Druhý set byl jednoznačnou záležitostí. Alcaraz vyhrál 7-5, 6-1 a poprvé postoupil v kalifornské poušti do čtvrtfinále.

Monfils sice z tohoto zápasu odešel jako poražený, ale i přesto se zapsal do historie. Hned v první hře zápasu zahrál nejrychlejší zaznamenaný forhend v historii mužského tenisu. Jeho rychlost dosáhla 199 km/h a Francouz s ním ukončil první hru utkání.

V této statistice se posunul na první místo, o které se nyní dělí společně s Andym Murraym. Společně s nimi jedny z nejrychlejších forehandů zaznamenali i Kyrgios s Isnerem. Monfils zároveň uzavírá TOP 5 svým zápisem z Paříže z roku 2010, kdy proti Federerovi vytasil forehand s rychlostí 186 km/h.

Máte k tomuto článku co dodat?
Zapojte se do diskuze.
Zobrazit diskuzi
Skrýt diskuzi
Napište komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Google translate
usercalendar-full