Murray si připsal 700. vítězství. Co je jeho další metou?

Zdroj fotky: ATP

Britský tenista Andy Murray je momentálně daleko od formy, která ho provázela před deseti lety, kdy sbíral grandslamy a byl hrdinou pro svou zemi. Jeho kariéra je totiž doprovázena mnoha zraněními. Nyní si ale v Indian Wells připsal výhru číslo 700 na okruhu ATP.

Jubilejní výhru však nezískal vůbec snadno. Bývalá světová jednička prohrála první set proti Taru Danielovi 1:6. Poté se však Murray vzchopil, zabojoval a vyhrál další dvě sady. Brit se s Japoncem letos nesetkal poprvé. Daniel Murrayho senzačně vyřadil ve druhém kole na Australian Open. Murray mu porážku oplatil v Dauhá a teď v Indian Wells.

Sir Murray se pokusí o 800 výher

Murray je čtvrtým aktivním tenistou, který ovládl 700 a více duelů. Připojil se tak k členům "velké trojky", kteří zaujímají v této statistice první tři příčky.

„Tento cíl jsem si stanovil na konci minulého roku. Jsem rád, že jsem dokázal vyhrát 700 utkání. Myslím, že není moc tenistů, kteří by to dokázali,“ komentoval rodák z Glasgow svůj milník.

Dvojnásobného olympijského šampiona poslední roky hodně brzdila zranění. Nyní je zpět na vysoké úrovni a věří, že ve 34 letech dokáže konkurovat těm nejlepším. „Kdyby se v posledních letech konalo více turnajů a nebyl koronavirus, tak si myslím, že už bych byl za 700 zápasy. Ale dál jsem bojoval a dosáhl jsem tohoto cíle. Teď se pokusím najít další milník,“ zhodnotil majitel tří grandslamových titulů. „700 je hodně, jsem za to rád, pojďme zkusit 800,“ řekl Murray s úsměvem na tváři.

Zobrazit příspěvek na Instagramu

Příspěvek sdílený Tennis TV (@tennistv)

Murray je velkou inspirací pro Raducanuovou

Milníku, kterého dosáhla světová osmaosmdesátka, si samozřejmě všimli tenisoví kolegové. Jednou z prvních gratulantek byla krajanka Raducanuová, která je Murrayho velkou obdivovatelkou.

„Sledovala jsem skoro celý zápas, než jsem se šla rozcvičovat. Bylo to kvalitní utkání a bylo skvělé vidět, jak bojuje. Byl dole, ale našel cestu, jak zápas otočit a zvítězit,“ usmívala se vycházející britská hvězda po svém utkání v Indian Wells. „Chtěla jsem ho sledovat a něco se od něj naučit. Dá se říct, že mě inspiroval, když jsem dnes byla v těžké situaci a zkomplikoval se mi zápas,“ svěřila se šampionka posledního US Open.

My se nyní můžeme jen ptát, kde se až počet vítězství ryšavého Skota zastaví?

Máte k tomuto článku co dodat?
Zapojte se do diskuze.
Zobrazit diskuzi
Skrýt diskuzi
Napište komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Google translate
usercalendar-full