Můžou za zraněná zápěstí u tenistů nové míče?

Zdroj fotky: Getty Images

Před několika dny zopakoval švýcarský tenista Stanislav Wawrinka prohlášení, které vydal Belgičan Zizou Bergs. Podle jeho slov můžou za přibývající zranění zápěstí u tenistů míče, jelikož se mění z turnaje na turnaj. Je tomu opravdu tak?

"Mnoho hráčů trpí zraněními zápěstí, kterým by se dalo předejít tím, že by se míče neměnily každý týden," stojí v prohlášení Bergse.

Čtyřiadvacetiletý Zizou Bergs si před nedávnem přetrhl vaz v levém zápěstí. Se zraněným ramenem bojoval i na začátku března Stefanos Tsitsipas. O několik dní později Řek vinil za své zranění tenisové míče.

"Myslím, že největším problémem tohoto roku byla změna míčů a to byla otázka, která byla mezi hráči diskutována. Míče musí zůstat stejné ve většině turnajů a zejména na tvrdém povrchu. To prospívá nám všem a chrání to hráče před zraněním. Na začátku roku jsem měl připomínky od ostatních hráčů ohledně míčů a toho, že měly významný dopad na ramena, zápěstí a paže obecně. Myslím, že odtud pochází moje zranění," řekl Tsitsipas běhěm mediálního dne na Miami Open.

Další zraněné zápěstí si přivodil i Sebastian Korda, který musel bez tenisu vydržet více než 3 měsíce.

"Nikdy předtím jsem neměl žádné problémy se zápěstím. Nedokázal jsem ani udržet raketu," přiznal.

Vyjádření dalších hráčů

Kromě vyjádření Bergse, Tsitsipase a Kordy můžeme v médiích najít i slova Daniila Medveděva, který se k míčům vyjádřil už v únoru tohoto roku.

"Na Australian Open jsme hráli se stejnými míčky a měl jsem z nich hrozný pocit. Před zápasem s Kordou jsem si zranil zápěstí. Myslel jsem, že je to můj problém, ale mluvil jsem s ostatními hráči a je tam více zranění loktů, zápěstí a ramen. Myslím, že za to můžou míče."

Nejenom na jeho slova navazuje prohlášení Taylora Fritze.

"Řešili jsme problémy se zápěstím od začátku série USO, které způsobily změny míčů," napsal na svůj twitterový účet.

Český tenista Jiří Lehečka připsal ke sdílenému příspěvku na Twitteru toto: " Podle mého názoru by se mělo alespoň zamyslet nad tím, jak rychlý je povrch a pak se snažit přizpůsobit vhodnému míči."

Povedou názory několika tenistů už k nějaké změně? A proč se už několik měsíců diskutuje o tenisových míčích a stále se nic neděje?

Zdroj článku: The Tennis Letter
Máte k tomuto článku co dodat?
Zapojte se do diskuze.
Zobrazit diskuzi
Skrýt diskuzi
Napište komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Google translate
usercalendar-full