Na velkolepý obrat Realu zavítala i tenisová smetánka

Zdroj fotek: Getty Images

Někdy se prostě stane, že se to sejde na výbornou. Populární tenisový turnaj ve španělské metropoli a boj místního Realu Madrid o finále Ligy mistrů. Někteří hráči měli ve středu v podvečer chvilku volna, a tak zavítali na Estadio Santiago Bernabéu.

Turnaj v Madridu se každoročně odehrává pár týdnů před Roland Garros. Letos se podnik termínem trefil do fotbalového svátku ve Španělsku. Real Madrid se totiž 4. května na domácí půdě utkal s Manchesterem City o postup do finále fotbalové Ligy mistrů. Na tomto atraktivním duelu nechyběla ani tenisová smetánka.

Rafael Nadal, Novak Djokovič, Carlos Alcaraz a Alejandro Davidovich Fokina našli v našlapaném programu zápasů na podniku v Madridu volnou skulinku. A tak si mohli dopřát chvíli odpočinku, navštívili totiž fotbalový zápas Realu a City. Nadal s Alcarazem jsou velkými fanoušky místního celku, již v uplynulém týdnu společně vyrazili na stadion. Sledovali, jak Real vypráskal v rámci nejvyšší španělské soutěže Espanyol 4:0.

Nadal si vyjednal speciální podmínky

Španělská tenisová legenda dokonce požádala organizátory turnaje v Madridu, aby se jeho zápas druhého kola nehrál večer. Chtěl být totiž na značkách během semifinále Ligy mistrů a podporovat svůj milovaný Bílý balet. „Rafa nás požádal, aby se jeho zápas nehrál ve stejnou dobu jako utkání semifinále Ligy mistrů,“ přiznal ředitel turnaje Feliciano Lopez. Organizátoři podniku v Madridu jednadvacetinásobnému grandslamovému šampionovi vyhověli a jeho zápas začal již ve čtyři hodiny odpoledne. Na kurtu se navíc Nadal zdržel necelé dvě hodiny a po zápase mohl pospíchat na místní fotbalový stadion.

Podpořit Bílý balet vyrazil Djokovič i známé tenistky

Velkou španělskou slávu si užívala i tenisová světová jednička. „Luku Modriče moc dobře znám. Je to můj dobrý přítel. Velmi mě těší sledovat, jak je stále pro fotbal zapálený,“ komentoval Djokovič výkony svého kamaráda, který obléká právě dres Realu Madrid. „Atmosféra je zde velkolepá. Jsem vedle Alcaraze a vidím jeho nervózní tvář, taky to dost prožívá,“ usmál se na adresu španělské vycházející hvězdičky.

Cestu na fotbalový stadion však nenalezli pouze pánové. Real Madrid vyrazila podpořit také Paula Badosaová či Leylah Fernandézová. Španělská tenistka se na místním fotbalovém stánku zastavila před cestou na turnaj do Říma: „Opravdu moc jsem chtěla zavítat sem, na Bernabéu,“ usmívala se světová dvojka ženského žebříčku.

Neskutečná paralela, bude se v Paříži slavit dvojnásob?

Real Madrid se po skvělém výkonu v závěru základní doby dostal na koně. Vše dokonal v prodloužení Benzema. Španělský celek zabojuje 28. května v Paříži o 14. titul z Ligy mistrů. A víte, kdo bude taky ve francouzské metropoli? Rafael nadal zahájí 22. května svou pouť za 14. triumfem z Roland Garros. Bude se ve Francii konat velká španělská radost?

Máte k tomuto článku co dodat?
Zapojte se do diskuze.
Zobrazit diskuzi
Skrýt diskuzi

Nejnovější komentáře

Napište komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Google translate
usercalendar-full