Nadal zůstane kvůli zranění až 6 týdnů mimo kurt

Zdroj fotky: Jayne Kamin-Oncea/USA TODAY Sports

Rafael Nadal oznámil dva dny po prohraném finále v Indian Wells, že vzhledem ke zranění, které během turnaje utrpěl, bude 4 až 6 týdnů mimo kurt. Stresová zlomenina jednoho z žeber mu tím pádem neumožní start v Monte Carlu ani Barceloně.

Komplikující se sezóna

Rafael Nadal prožil snový začátek do nové sezóny. Vyhrál 20 zápasů v řadě, díky kterým získal především rekordní 21. grandslamovou trofej na Australian Open. Až do minulého týdne nezaznamenal v dosavadním průběhu sezóny ani jednu porážku. Zlom přišel v neděli, kdy prohrál finále Indian Wells proti 24-letému Američanovi Tayloru Fritzovi, který tak senzačně získal svůj první titul kategorie Masters. Tato prohra není nic hrozného, účast ve finále je sama o sobě velmi dobrým výsledkem. Bohužel se ale během turnaje rodák z Mallorcy zranil, k čemuž došlo při jeho semifinálovém zápasu proti krajanovi Carlosu Alcarazovi. Nadal se tehdy sice nechal ošetřit, ale zápas přesto dovedl do vítězného konce. Při svém finále proti Fritzovi však podle svých vyjádření měl bolestivé problémy s dýcháním.

Po turnaji odcestoval ihned do Španělska, kde se nechal vyšetřit. Následné výsledky odhalily, že Nadal utrpěl stresovou zlomeninu jednoho z žeber. "To nejsou vůbec dobré zprávy a nečekal jsem to," uvedl ve svém příspěvku na Twitteru. "Jsem zničený a smutný, protože jsem měl velmi dobrý start do sezóny," vyjádřil dále své zklamání. Španěl zůstal každopádně pozitivní, právě i vzhledem k jeho zmíněným úžasným výsledkům a skvělému začátku do sezóny. "Vždy jsem v sobě měl bojového ducha, který se snaží vše překonat, takže co udělám, je, že budu trpělivý a budu tvrdě pracovat na svém zotavení," dodal na závěr svého vyjádření Nadal, kde mimo jiné také poděkoval svým fanouškům za podporu.

Návrat v Madridu?

Aby se dokázal Nadal zotavit, nebude moci alespoň 4 týdny vůbec trénovat. Ve svém příspěvku uvedl, že rekonvalescence může trvat až 6 týdnů. Bývalá světová jednička se tudíž nebude moci zúčastnit začátku antukové sezóny, kdy téměř bezkonkurenčně celému okruhu kraluje. Bezpochyby bude muset vynechat Monte Carlo a Barcelonu. Jeho aktuální plán počítá se startem v Madridu, který je na pomezí té doby vyhrazené na zotavení. Obecně vzato ale přijde 21-násobný grandslamový šampion o velkou část přípravy před následujícím majorem, French Open, který začíná 23. května. A ačkoliv je Španěl nepochybně nejlepším antukářem všech dob, každý zápas navíc je jistým bonusem. A jak minulý ročník pařížského grandslamu ukázal, Nadal není neporazitelný, jak se občas může zdát. My tedy můžeme jen doufat, že se Nadal co nejdříve pořádně uzdraví, abychom ho mohli v plné síle sledovat alespoň v části antukové sezóny.

 
 
 
 
 
Zobrazit příspěvek na Instagramu
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Příspěvek sdílený Tiebreak Tennis (@tiebreak__tennis)

Máte k tomuto článku co dodat?
Zapojte se do diskuze.
Zobrazit diskuzi
Skrýt diskuzi
Napište komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Google translate
usercalendar-full