Naděje! Novak Djokovič bude moci startovat na Australian Open

Zdroj fotky: Getty Images

Rekordman Australian Open Novak Djokovič dostane podle médií navzdory tříletému zákazu vstupu do země australská víza. V lednu tak bude moci srbský tenista na úvodním grandslamu sezony usilovat o jubilejní desátý titul. Informovaly o tom web listu Guardian či televizní stanice ABC.

Na letošním Australian Open nesměl Djokovič startovat kvůli chybějícímu očkování proti koronaviru. Do Melbourne navzdory tomu přiletěl, skončil však v karanténním hotelu. Až po několika soudních stáních byl ze země den před startem turnaje vyhoštěn.

Djokovič zároveň dostal tříletý zákaz vstupu do Austrálie, přesto podle médií obdrží od ministra pro přistěhovalectví Andrewa Gilese vízum. V současnosti není očkování pro vstup do Austrálie podmínkou.

Jednadvacetiletý grandslamový šampion Djokovič v průběhu podzimu několikrát potvrdil, že jeho zástupci o možnosti zvrátit tříletý zákaz s australskými úřady jednají. "Ještě není nic oficiálního. Čekáme. Komunikujeme s australskou vládou, to je vše, co k tomu nyní mohu říct," uvedl bělehradský rodák po pondělní výhře na Turnaji mistrů v Turíně nad Řekem Stefanosem Tsitsipasem.

Djokovič letos kvůli svému odmítavému postoji k povinné vakcinaci proti covidu-19 přišel také o start na US Open.

Australian Open 2023 se bude hrát od 16. do 29. ledna. Získá Srb v Melbourne jubilejní desátý titul?

Zdroj článku: ČTK
Máte k tomuto článku co dodat?
Zapojte se do diskuze.
Zobrazit diskuzi
Skrýt diskuzi
Napište komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Google translate
usercalendar-full