Nastupující generace českých tenistek vládne žebříčku do čtrnácti let

Zdroj fotky: Christian Jarno

Český ženský tenis se může pyšnit velmi skvělou reprezentací a mnoha velkými úspěchy. Naše nejlepší tenistky v posledních sezónách vyhrály grandslamové tituly a získaly olympijské medaile. I budoucnost našeho tenisu vypadá velmi slibně. V žebříčku do čtrnácti let se nachází celkem pět Češek. Které z nich to jsou a jakých úspěchů dosáhly?

Alena Kováčková 

Hned čtyři hráčky se v žebříčku do čtrnácti let nachází v TOP 5. Světovou jedničkou je hráčka pražské Sparty Alena Kováčková. Před třemi dny oslavila své čtrnácté narozeniny a letos zaznamenala již mnoho úspěchů.

Na začátku roku se na prestižním turnaji Les Petits As probojovala do semifinále dvouhry. První turnaj vyhrála v březnu, když se stala halovou mistryní České republiky starších žákyň. Následně získala dva tituly Tennis Europe do šestnácti let v Torellu a Barceloně. V květnu vybojovala další dva tituly, a to turnaj do čtrnácti let v portugalské Maie a následně v tuniském Sousse turnaj J5.

Zobrazit příspěvek na Instagramu

Příspěvek sdílený TK Sparta Praha (@spartatenis)

Laura Samsonová

Za Kováčkovou se na druhé pozici v žebříčku nachází Laura Samsonová. Ta je stejně jako Alena hráčkou TK Sparta Praha. V tomto klubu mimo jiné trénuje například Petra Kvitová. Mnoho úspěchů zaznamenala na okruhu Tennis Europe. Odehrála ale i několik turnajů na juniorském ITF a i tam se jí dařilo.

Na nejvyšší juniorské úrovni vyhrála hned první dva turnaje, kterých se zúčastnila. Nejdříve minulý rok v říjnu v Prostějově se radovala z vítězství bez ztráty setu. Další trofej přidala hned na dalším turnaji Tennis Europe Masters v Monte Carlu. V tomto roce také přidala zajímavé výsledky. Byla ve čtvrtfinále Les Petits As a opanovala juniorský turnaj kategorie J4 v Hamburku.

Zobrazit příspěvek na Instagramu

Příspěvek sdílený TK Sparta Praha (@spartatenis)

Tereza Krejčová 

Mladá tenistka je aktuálně čtvrtou hráčkou světa. Trénuje v TK Slavia Plzeň a stejně jako ostatní dívky svými výkony potvrzuje, že ji čeká skvělá kariéra.

Letos Tereza triumfovala již na třech turnajích, přičemž první vyhrála v lednu v Milovicích. Na konci dubna se jí podařilo opanovat turnaj kategorie U16 v Brně. V žebříčku do šestnácti let se přitom nacházela na 189. místě. O měsíc později přidala další trofej stejné kategorie v italském Tolentinu.

Veronika Sekerková

TOP 5 uzavírá teprve dvanáctiletá Veronika Sekerková. Ta je součástí klubu 1. ČLTK Praha, který se nachází na ostrově Štvanice. Svůj talent ukázala již na turnajích do dvanácti let, kde válcovala jednu soupeřku za druhou. Nyní se přesouvá na turnaje pro dívky do čtrnácti let.

Největší úspěch na turnajích do dvanácti let zaznamenala minulý rok v listopadu. Zúčastnila se Masters pro nejlepší hráčky Evropy v akademii Rafaela Nadala na Mallorce. Sekerková si jako první nasazená došla pro trofej ve dvouhře i ve čtyřhře. Před pár dny se navíc díky výhře turnaje Roehamptonu kvalifikovala na historicky první ročník Wimbledonu pro hráče do čtrnácti let.

Eliška Forejtková 

Jak už napovídá příjmení této mladé hráčky, jejím bratrem je vítěz juniorského US Open Jonáš Forejtek. Eliška se nyní nachází na dělené šesté pozici v žebříčku do čtrnácti let. Jak v jednom z rozhovorů Eliška potvrdila, jejím vzorem je právě Jonáš. „Vzhlížím k němu. Bekhend chci hrát stejně jako on.“

Stejně jako on dokázala zaznamenat několik velkých úspěchů. Jako desetiletá získala v roce 2019 na Olympiádě dětí a mládeže stříbrnou medaili ze dvouhry a bronzovou ze čtyřhry. Minulý rok dokázala vyhrát mezinárodní turnaj v Polsku pro hráčky do čtrnácti let. O pár měsíců později přidala stříbrno medaili z Mistrovství České republiky ve dvouhře a bronz ve čtyřhře.

Máte k tomuto článku co dodat?
Zapojte se do diskuze.
Zobrazit diskuzi
Skrýt diskuzi
Napište komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Google translate
usercalendar-full