Návrat antukového prince: Thiem si po zranění připsal první výhru na okruhu ATP

Zdroj fotky: Getty Images

Dominic Thiem se po zranění ruky dlouho škrábal zpět do zápasů. Rakouský tenista prohrál po zranění šest utkání na okruhu ATP. Na challengerech si připsal dvě porážky a jedno vítězství. V aktuálním týdnu se objevil na turnaji v Bastadu, kde slavil první výhru na okruhu ATP po zranění.

Nutno podotknout, že první vítězný zápas na nejvyšším okruhu po zranění se nerodil snadno. Fin Ruusuvuori nebyl nejlehčím soupeřem. V prvním setu ještě nebyl Dominic Thiem v optimální formě, hodně kazil a servis se mu příliš nedařil. Proto úvodní sadu prohrál 3:6. Šampion z US Open 2020 se pak nastartoval ke skvělému výkonu. Začalo mu fungovat podání, předváděl výborné kraťasy a celkově na kurtu pookřál. Druhý set ovládl poměrem 6:1 a šlo se do rozhodující sady.

Ta byla pekelně vyrovnaná a rozsekl ji až tiebreak. V něm si Thiem vypracoval náskok už 4:1, ale Ruusuvuori srovnal krok. Za stavu 5:5 trefil Rakušan eso, Fin jej nedokázal napodobit, a naopak předvedl na závěr zápasu dvojchybu.

„Byl to velmi náročný zápas. Nevstoupil jsem do něj moc dobře, ale potom jsem začal víc bojovat. Měl jsem opravdu těžké období s mnoha prohrami a málo výhrami, takže pro mě bylo opravdu těžké zápas ukončit vítězně. I když jsem druhý a třetí set hrál docela dobře. Jsem rád, že mi Ruusuvuori zápas tak trochu daroval. Musím se zlepšit v ovládání svých nervů, zvlášť když jde o koncovky utkání,“ svěřil se na rozhovoru na kurtu bezprostředně po utkání.

Bývalá světová trojka si připsala první výhru na okruhu od května 2021, kdy přetlačil Fucsovicse na turnaji v Římě. „Dnešní vítězství mi přijde trochu jako z jiného světa. Od mé poslední výhry se stalo opravdu mnoho věcí. Bylo to těžké, ale byla to také velmi dobrá zkušenost, nejen tenisově, ale i pro život obecně. Jsem moc šťastný, že jsem zde dnes získal toto první vítězství,“ usmíval se na kurtu v Bastadu.

Ve druhém kole jej však čeká tvrdší oříšek. Síly poměří s Bautistou Agutem, který je turnajová čtyřka.

Máte k tomuto článku co dodat?
Zapojte se do diskuze.
Zobrazit diskuzi
Skrýt diskuzi
Napište komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Google translate
usercalendar-full