Návrat legendy v Dauhá

Roger Federer se po loňském Australian Open rozhodl předčasně ukončit sezónu kvůli zraněnému kolenu. Celkově musel kvůli kolenu podstoupit dvě operace. Na comeback se stále čeká, ale dnes Roger oznámil snad definitivní datum návratu.

Původně měl Roger Federer návrat naplánovaný na letošní Australian Open. Nakonec se z turnaje odhlásil. Důvod, proč nepřijel byl ten, že jeho rodina by musela zůstat 14 dní na hotelovém pokoji. To se nelíbilo manželce Mirce, která nechtěla odcestovat do Austrálie. Koleno podle informací nebylo zdravé na sto procent, ale hlavně nechtěl být minimálně pět týdnů bez rodiny.

Dnes jsme se dočkali snad konečného datumu Federerova návratu. První zastávkou by pro Švýcara měl být turnaj kategorie 250 v Dauhá. V Kataru se bude hrát od 8. do 13. března. Roger vyhrál tento turnaj v letech 2005, 2006 a 2011. A jaké jsou plány Federera po turnaji v Dauhá? I na tuto otázku nám Švýcar odpověděl.

„Po Dauhá bych chtěl odehrát další. Pokud to nepůjde, vrátím se k tréninku a připravím se na French Open. Potom se nachystám na Wimbledon a OH. Myslím, že je ten správný čas se vrátit. Opět chci oslavit velká vítězství. Ještě nejsem stoprocentní, ale už jsem tomu blízko. V posledních šesti měsících jsem necítil žádnou bolest a to je pozitivní.”

My budeme doufat, že zranění už nebude Švýcara trápit a bude již zcela v pořádku.

Máte k tomuto článku co dodat?
Zapojte se do diskuze.
Zobrazit diskuzi
Skrýt diskuzi
Napište komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Google translate
usercalendar-full