Návrat pět měsíců po porodu, Elina Svitolina si zahraje v Charlestonu

Zdroj fotky: Getty Images

Elina Svitolina se vrací na kurty. Bývalá světová trojka před rokem oznámila pauzu kvůli psychickým problémům. Později odhalila, že je těhotná. V říjnu přivedla na svět svou první dceru. Nyní má v plánu odehrát první turnaj sezóny v americkém Charlestonu.

Návrat na oblíbené antuce 

Elina Svitolina odehrála poslední turnaj před pauzou minulý rok v Miami. Tehdy prohrála ve 2. kole po třísetovém boji s Heather Watson. Následně ohlásila Ukrajinka pauzu kvůli zranění a hlavně psychickým problémům spojenými s válkou na Ukrajině. V květnu oznámila, že je těhotná. Svou dceru přivítali s Gaelem Monfilsem na svět v říjnu.

Ani ne půl roku po porodu bývalá světová trojka oznámila návrat na kurty. Jejím oblíbeným povrchem je antuka a svůj comeback tak naplánovala na turnaj v Charlestonu, kde od pořadatelů obdržela divokou kartu. Elina Svitolina bude součástí velmi silného startovního pole. Na turnaji se představí i několik hráček z TOP 10, včetně Aryny Sabalenky, Jessicy Peguly, Ons Jabeur, Darii Kasatkiny a Belindy Benčič. Hrát se bude od 3. dubna.

Zobrazit příspěvek na Instagramu

Příspěvek sdílený Elina Monfils (@elisvitolina)

V Charlestonu se bude ještě před začátkem turnaje konat speciální charitativní akce na podporu Ukrajiny a Nadace Eliny Svitoliny.

„Zvyšování podvědomí a získávání finančních prostředků pro Ukrajinu je pro nás jako turnaj a pro naše hráče velmi důležité. Jsme nadšení ze spolupráce s Elinou, která právě teď hluboce a osobně rozumí potřebám své domovské země,“ řekl ředitel turnaje Bob Moran.

Comeback zahájil i Gael Monfils

Manžel Eliny Svitoliny se minulý rok na kurtech také moc neukázal. Gael Monfils se potýkal s vážným zraněním paty a následně chodidla. Nyní je ale zpět. Návrat mu ale zatím nevyhází podle představ. V Indian Wells prohrál hned v 1. kole s Jordanem Thomsonem. Přes 1. kolo nepřešel ani tento týden ve Phoenixu, kde jej ve třech setech porazil Rus Schevchenko.

„Je mi 36, mám dítě, vše je složitější. A především se bojím toho, že si nějak vážněji ublížím. Pokud přijde další zranění, bude to konec. Člověk je v hlavě šťastný, že se zase vrátil, ale zároveň je důležité být opatrný,“ řekl Monfils.

Máte k tomuto článku co dodat?
Zapojte se do diskuze.
Zobrazit diskuzi
Skrýt diskuzi
Napište komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Google translate
usercalendar-full