Nejlepší juniorka světa? Lucie Havlíčková

Zdroj fotky: Jean-Francois Badias

Lucie Havlíčková má za sebou sezonu plnou trofejí a nejlepších úspěchů v dosavadní kariéře. Mladá česká tenistka se vydala ve stopách dalších českých tenistek a stala se mistryní světa ITF v juniorské kategorii.

Z Francie se dvěma trofejemi

Sice teprve 17letá česká tenisová naděje, ale její jméno už zná celá řada fanoušků. Lucie Havlíčková se do podvědomí vepsala v červnu, kdy se jí podařilo vyhrát juniorské French Open. Paříž byla pro mladou tenistku zvláště úspěšným turnajem, titul si totiž odnesla i ze čtyrhry. Své síly tehdy spojila s krajankou Sárou Bejlek. Ta se letos vydala po podobných stopách a mezi profesionálními tenistkami si již buduje svou vlastní cestu.

Vítězné tažení pokračuje

Havlíčková ve vítězném tažení pokračovala i po odjezdu z Paříže. Zanedlouho nad hlavou držela stříbrný talíř z turnajů nejvyšší kategorie ITF v Criciumai a Offenbachu. Česká talentovaná tenistka neměla k titulu daleko ani ke konci sezony během juniorského US Open. Její cestu ale ve finále ukončila Alexandra Eala. Jinak tomu ale bylo ve čtyřhře, kde se tentokrát představila po boku Diany Shnaider, se kterou ve finále porazily pár Kuhl/Seidel. A tak si z kurtů ve Flushing Meadows Lucka přeci jenom odvezla další trofej. Celkem pátou v sezoně.

Mistryně světa ITF

„Je to opravdu úžasný pocit být juniorskou světovou jedničkou a mistryní světa ITF – jsem za to velmi šťastná,“ řekla pro ITF Havlíčková, která rok 2021 končila na 48. místě juniorského žebříčku. Mladá tenisová naděje si jako juniorská světová jednička sice žádný zápas nezahrála, doufá ale, že ji to pomůže v následujícím roce: „Bohužel jsem nehrála žádný turnaj jako juniorská světová jednička, ale dodá mi to sebevědomí a mnoho příležitostí v příštím roce, kdy se chci již zaměřit na dospělou tour. Je to super,“ dodala Havlíčková. „S mým týmem doufáme, že si letos zahraju grandslamovou kvalifikaci a dostanu se do hlavní soutěže.“ Tenistka dodala, že by se ráda vyšplhala co nejvýše i v ženském tenisovém žebříčku.

Neskutečná sezona 

Lucie Havlíčková sezonu ukončila s bilancí 42 výher a pouhé čtyři prohry. I přesto, že se ze začátku sezony trápila a dlouho hledala svou hru, nakonec vše to nakonec dobře dopadlo. „Tahle sezona byla určitě zatím mou nejlepší,“ řekla Havlíčková. Svým úspěchem prolomila 20leté čekání na juniorku světa ITF. Poslední hráčkou, která si odnesla tuto trofej, byla Barbora Strýcová.

Český tenis se zdá má skvěle našlápnuto do dalších let. Havlíčková není zdaleka jedinou talentovanou mladou Češkou. Ve vzduchu totiž visí další jména. Do podvědomí se tenisovým fanouškům vepsala i Linda Nosková, již zmíněna Sára Bejlek nebo sestry Fruhvirtovi. O něco horší je to v mužské kategorii, kde se zatím na nějaký větší úspěch čeká.

Máte k tomuto článku co dodat?
Zapojte se do diskuze.
Zobrazit diskuzi
Skrýt diskuzi
Napište komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Google translate
usercalendar-full