Největší společný turnaj mužů a žen v Česku na Štvanici vrcholí, finále odvysílá nová stanice SPORTY TV

Zdroj fotky: Martin Sidorjak

Na pražské Štvanici vrcholí největší společný turnaj mužů a žen. Hlavně čeští fanoušci mohou mít po dnešních výsledcích radost. Do finále postoupil jak Jiří Veselý, tak i Dominika Šalková. Souboj o trofeje bude možné zítra sledovat zítra živě od 11:00 na stanici SPORTY TV.

Veselý zpět na vítězné vlně

Pražská Štvanice dnes na svém programu měla mužské i ženské semifinálové zápasy dvouhry a finále čtyřhry.

Celý den odstartoval na centrálním dvorci utkáním Alexe Molčana a Gauthiera Onclina. Belgičan byl v prvním setu o poznání lepší a vyhrál jej poměrem 6-2. Slovenský hráč se během pauzy nechal ošetřit a nakonec byl nucen skrečovat. Onclin se tak stal prvním finalistou.

Oči českých fanoušků se však upínali ke druhému zápasu. V něm totiž Jiří Veselý nastoupil proti držiteli divoké karty Tobymu Kodatovi. Český tenista v Praze zaznamenal první vítěznou sérii v tomto roce také první výhru v hlavní soutěži jakéhokoliv turnaje. Na domácí půdě v Praze dnes v semifinále vyhrál po setech 6-2, 7-5 a v zahraje si o svůj osmnáctý challengerový titul.

Domácí prostředí prospívá i Šalkové

Jako první nastoupily u žen, v rámci semifinálového programu, na kurt Dominika Šalková a Jessika Malečková. České derby bylo ze začátku vyrovnané. O úvodní sadě rozhodla až desátá hra, kdy zkušenější Malečková přišla potřetí o servis. Zisk prvního setu naopak dodal sebevědomí její soupeřce. Šalková byla o poznání lepší a zvítězila po setech 6-4, 6-2. Podruhé v tomto roce si tak zahraje finále. V březnu na turnaji v Mariboru dokázala získat trofej.

Její soupeřkou bude Maja Chwalinska. V dnešním zápase si poradila s osmou nasazenou Ipek Oz z Turecka po setech 6-2, 6-1. Polka na pražském turnaji startuje pravidelně a zažila zde již mnoho úspěchů. Minulý rok zde ovládla čtyřhru po boku Jesiky Malečkové, která padla s Dominikou Šalkovou. O dva roky dříve zde opanovala i dvouhru, když porazila Ekaterine Gorgodze.

Živé vysílání na SPORTY TV

Oba finálové zápasy se odehrají v neděli na centrálním kurtu klubu 1. ČLTK Praha. Nejdříve do akce nastoupí od 11:00 ženy a následně muži. Diváci budou moci zápasy sledovat i z pohodlí domova. Živé vysílání nabídne nová televizní stanice SPORTY TV.

Máte k tomuto článku co dodat?
Zapojte se do diskuze.
Zobrazit diskuzi
Skrýt diskuzi
Napište komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Google translate
usercalendar-full