Největší titul kariéry a návrat do TOP 20. Alex de Minaur si podmanil Acapulco

Za svou kariéru Alex de Minaur šestkrát triumfoval na turnajích kategorie ATP 250. Dnes v noci dokázal opanovat turnaj v Acapulcu, když otočil zápas s Tommy Paulem. Pro Australana to je největší titul kariéry.

Spanilá jízda australského tenisty

Alex de Minaur plnil v Acapulcu roli osmého nasazeného. Od začátku turnaje předváděl skvělý tenis. V prvním kole nedal šanci Mexičanovi Rodrigovi Mendezovi, který startoval na divokou kartu. Následně ztratil jednu hru s Jacopem Berrettinim a postoupil do čtvrtfinále. Tam porazil přemožitele Caspera Ruuda, Japonce Tara Daniela, po setech 6-2, 6-2.

V semifinále Australana jej jako první o set připravil Holger Rune. Ten vyhrál první dějství poměrem 6-3. O druhém setu rozhodla až dvanáctá hra, kdy dánský tenista ztratil servis a de Minaur srovnal stav utkání. Třetí sada byla i vinou křečí Runeho jasnou záležitostí. Alex de Minaur nakonec zvítězil poměrem 3-6, 7-5 a 6-2.

Největší titul kariéry

Osmý nasazený se ve finále utkal s Tommy Paulem. Ten v semifinále v nejdelším zápase turnaje v Acapulcu porazil Taylora Fritze. Američan vstoupil do zápasu lépe. Ve čtvrté hře prorazil podání australského tenisty a dostal se do vedení 4-1. Tuto výhodu si udržel a první set vyhrál.

Alex de Minaur ale zvedl úroveň své hry a byl tím, kdo si ve druhé sadě jako první vytvořil vedení s breakem. Náskok Australana ale Paul rychle smazal a srovnal na 4-4. Američan ale v desáté hře opět ztratil servis a tím i druhé dějství. Třetí sada byla jasnou záležitostí. De Minaur ztratil jedinou hru a zvítězil po setech 3-6, 6-4, 6-1 a získal sedmý titul kariéry.

"Je to skvělý pocit. Cítím se úžasně. Vím, kolik tvrdé práce je zatím, abych tu teď mohl být. Je příjemné vidět výsledky té práce. Nestává se to často, že týden zakončíte bez porážky a vyhrajete turnaj," řekl po utkání šťastný vítěz.

Pro Australana to je největší titul kariéry a první z kategorie ATP 500. Předchozí dvě finálová utkání v této kategorii prohrál. Oba finalisté si také zajistili posun do TOP 20. Alex de Minaur bude 18. hráč světa a Paul 19.

"Jako vždy jdu krok po kroku. Chci se neustále jen zlepšovat a dostávat ze sebe jen to nejlepší. Vím, že nebudu hrát skvělý tenis každý den, ale budu vždy bojovat až do konce," řekl o návratu mezi nejlepší dvacítku hráčů.