Německo a Chorvatsko se těší do Madridu

Zdroj fotky: Davis Cup Finals

Dva čtvrtfinálové souboje jsou za námi a dva před námi. Německo a Chorvatsko zvládli své zápasy, když obě reprezentace zvítězili nejtěsnějším možným rozdílem 2:1. V každém utkání rozhodovala až závěrečná čtyřhra a o adrenalin tedy měli hráči postaráno.

Chorvatsko rozhodně překvapilo

V souboji Itálie s Chorvatskem byl favorit jasný a byli jím hráči z Apeninského poloostrova. Za Itálii hráli dva hráči z TOP 30 světového žebříčku a za Chorvatsko pouze jeden, ten druhý se nachází až na 279. místě. O vítězi tedy papírově mělo být rozhodnuto již po singlu.

V prvním zápase se utkal Lorenzo Sonego proti Bornu Gojovi. Byl to právě Ital, který byl považován za velmi výrazného favorita. V souboji těchto dvou hráčů to ale tak nebylo a potvrdilo se pravidlo, že v Davis Cupu nezáleží na tom, na jakém místě žebříčku je hráč umístěn. První set se dostal do tiebreaku, kde si Lorenzo Sonego udržel pouze jeden servis a to byl obrovský problém, výsledek 7:2 je toho důsledkem. To druhý set se Italovi, kterého podporovalo mnoho fanoušků, povedl lépe. Prakticky bylo rozhodnuto již po čtyřech hrách druhého setu. Šlo se do setu rozhodujícího a v tom znovu překvapil mladý Chorvat a zvítězil 6:2.

Srdcervoucí bitva

Tím dalším zápasem v pořadí bylo utkání mezi Jannikem Sinnerem a Marinem Čiličem. Favorit byl znovu jasný a tím byl Ital Sinner, který předvádí na jeho mladý věk nevídané výkony. Zápas byl velice vyrovnaný. V prvním setu zvítězil Chorvat a dokonce mohl ovládnout celý zápas. Sinner se ale dokázal vyhecovat ke skvělému obratu ve druhém setu a závěrečný set byl již jasně ve prospěch Itala.

V rozhodující čtyřhře byly karty rozdané již předem, jelikož na straně Chorvatska hrál hvězdný pár Pavič s Mektičem. Na té druhé straně hrál Sinner s Fogninim, který ale nezažívá úplně dobré období. Chorvatský pár byl tou dvojící, která diktovala tempo hry. Ani jednou neztratili své podání a výsledek 6:3 a 6:4 hovoří jasně - do semifinále postupují Chorvaté.

Kat českého výběru se do semifinále nepodívá

Druhá bitva mezi Velkou Británií a Německem byla znovu velice vyrovnaná. Diváci se těšili především na souboj Camerona Norrieho s Janem-Lennardem Struffem.

Pojďme ale popořadě. V prvním utkání se potkal Daniel Evans a Peter Gojowczyk. Brit sice nebyl až tak výrazným favoritem dle kurzů, ale v utkání prakticky nedal Gojowczykovi žádnou šanci. Zápas netrval ani hodinu a po setech 6:2 a 6:1 přidal Evans první a prozraďme, že poslední bod.

V tom druhém zápase se totiž dokázal vybičovat k neuvěřitelnému výkonu Jan-Lennard Struff, který koncem roku formu spíše hledal. V tomto utkání to však znát rozhodně nebylo. První set byl hodně rozpačitý a hráči přebírali otěže zápasu. V jednu chvíli to byl Brit, který byl blíže vítězství v prvním setu, ale nakonec to byl Struff, který vyhrál v tiebreaku poměrem 8:6. Druhý set vyzněl lépe pro Norrieho. V tom třetím to bylo buď a nebo. Pokud by vyhrál Norrie, slavila by Británie, pokud ne, tak by se šlo do závěrečné čtyřhry a tak to také dopadlo. Struff zvítězil poměrem 2:1 na sety.

Extrémně vyrovnaná čtyřhra

Byla to až čtyřhra, která musela rozhodnout o postupujícím do Madridu. V něm se pár Salisbury a Skupski utkal s dvojicí Krawietz, Puetz. Za celý zápas jsme nebyli svědky ani jednoho ztraceného podání a oba sety tak musela rozhodovat zkrácená hra, ve které byl vždy tím šťastnějším párem ten německý. Krawietz s Puetzem tak rozhodli o postupu Němců do semifinále.

Jak hodnotíte zápasy vy? Kdo si myslíte, že tuto dvojici v Madridu doplní? Čekají nás totiž další dvě čtvrtfinálové bitvy a to Srbsko vs. Kazachstán a Rusko vs. Švédsko.

Pozvu vás také na rozhovor s Andrew Paulsonem či na náš poslední podcast, ve kterém byl hostem mentální kouč několika českých sportovců a tenistů Jan Mühlfeit.

Máte k tomuto článku co dodat?
Zapojte se do diskuze.
Zobrazit diskuzi
Skrýt diskuzi
Napište komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Google translate
usercalendar-full