Nezastavitelná Ashleigh Barty

Světová jednička a také ohromně milá a cílevědomá žena, která si jde za tím, co chce, to je 25letá Ashleigh Barty z Austrálie. Je dokonce držitelkou titulu z French Open 2019, kde ve finále porazila Markétu Vondroušovou a splnila si sen stát se grandslamovou šampionkou.

Úchvatná forma

Australanka hraje opravdu úžasný tenis a poráží jednu soupeřku za druhou. V této sezoně se radovala již ze tří titulů a určitě to nebylo naposledy. Předvádí skvělou dominantní hru. Právě ona většinou určuje ráz výměny, a i díky tomu své zápasy dovede do vítězného konce. Poprvé se letos na antuce předvedla v Charlestonu, kde je antuka velmi specificky zelená. Tam vypadla v zápase se Španělkou Paulou Badosou, svou dnešní semifinálovou soupeřkou.

Nic jiného než výhry

Přestože pro Barty je oblíbeným povrchem ten tvrdý, nyní nám dokazuje, že dokáže zahrát velice dobře i na antuce a že je komplexní hráčkou. Ve Stuttgartu se zaslouženě radovala z titulu, i přestože v každém zápase, kromě osmifinálového, prohrála první sadu a musela otáčet. Tento týden v Madridu předvádí také úchvatné výkony. Dnešní výhrou nad Badosou si zajistila už čtvrtou letošní účast ve finále a jako nasazená jednička bude jednoznačně favoritkou na zisk titulu. Paula Badosa, domácí divoká karta a překvapení turnaje, se k dnešnímu utkání vyjádřila takto: “Byl to úžasný týden, velmi pozitivní pro další práci. Dnes to byl velice těžký zápas, Barty hrála na obrovské úrovni. Je to velice talentovaná a úžasná hráčka. Dnes jsem byla svědkem toho, že Ashleigh nemůže prohrát zápas.“

Uvidíme, jak si Ashleigh povede ve finále. Věříte, že Barty přidá další titul a prodlouží svou neporazitelnost?

Máte k tomuto článku co dodat?
Zapojte se do diskuze.
Zobrazit diskuzi
Skrýt diskuzi
Napište komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Google translate
usercalendar-full