Nick Kyrgios: Evropané mají výhodu, nemusí cestovat a mají hodně antukových turnajů

Zdroj fotky: Getty Images

Bouřlivák Nick Kyrgios se v aktuální sezoně objevil na pouhých šesti turnajích. Když zrovna netráví čas na kurtu, snaží se věnovat rodině a blízkým. A právě o množství turnajů v Austrálii či výhodě Evropanů se nedávno rozpovídal.

Kyrgios má neskutečný tenisový talent a tímto sportem se vyloženě baví. Jeho nejmilejším povrchem je tráva, proto se zaměřuje především na část sezony, která se na zeleném pažitu hraje. Letos hrál před trávou pouze na Australian Open či na betonech v Indian Wells a Miami. Antukovou část by nejspíše úplně vynechal, ale přijal od organizátorů divokou kartu do hlavní soutěže v Houstonu. Na amerických rozdrcených cihlách došel až do semifinále, kde padl s domácím Opelkou.

A právě k cestování po celém světě se Australan nedávno vyjádřil. „Evropani mohou hrát celý rok na antuce a budou kolem sedmdesátého místa v žebříčku. Navíc nemusí cestovat! Všichni Australané musí cestovat, šest měsíců nejsou doma, nevidí rodinu ani kamarády. Například já nyní hraju sedmý turnaj a jsem padesátý na světě. Navíc musím pořád cestovat,“ stěžoval si deblový šampion z letošního Australian Open.


„Kdybych měl v Austrálii šest travnatých podniků, tak nikdy zemi neopouštím. Co bych jinde dělal? Některé hráče, kteří jsou v první stovce žebříčku, ani neznám. To myslím naprosto vážně,“ rozpovídal se o turnajích a svých kolezích z turné.

Již dříve se někdejší světová třináctka nechala slyšet, že jí na okruhu chybí travnatý turnaj kategorie ATP 1000. Není se čemu divit, antuka i betony mají hned několik turnajů, kde se hraje o tisíc bodů do žebříčku a tučné prize money. Na trávě jsou maximem pětistovky.

Rodák z Canberry letos odehrál v rámci přípravy na Wimbledon tři turnaje. V Halle a Stuttgartu dokráčel až do semifinále. Na Mallorce vyhrál první kolo nad Srbem Djerem, ke druhému utkání již nenastoupil.

Máte k tomuto článku co dodat?
Zapojte se do diskuze.
Zobrazit diskuzi
Skrýt diskuzi
Napište komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Google translate
usercalendar-full