Nick Kyrgios se omluvil fanynce z Wimbledonu a daroval peníze

Zdroj fotky: Getty Images

Nick Kyrgios se s odstupem omluvil fanynce, kterou během finále Wimbledonu nařkl z toho, že je opilá. Zároveň po domluvě věnuje přes půl milionu korun na charitu.

Anna Palusová se účastnila jako divačka letošního finále Wimbledonu, v němž se Kyrgios utkal s Novakem Djokovičem. A co se tehdy během největšího travnatého turnaje stalo? Australan rozkřikoval, že jej žena vyrušuje.

„Nemělo by to záležet na tvém názoru, rozptyluje mě, když servíruju ve finále Wimbledonu,“ mířil tehdy na umpirového rozhodčího. Po gamu na servisu se na rozhodčího obrátil znovu: „Nevěřil jsi mi a ona to udělala znovu, a málem mě to stálo game. Proč je pořád tady? Sedí v první řadě, je opilá a mluví uprostřed výměny. Prostě ji vyhoď, přesně vím, která to je, ta v šatech, co vypadá, jako kdyby vypila 700 drinků.“


To ale Australan netušil, že urazil právničku. Palusová tak proti sedmadvacetiletému tenistovi podnikla právní kroky. Bouřlivák jej totiž prý nepodloženě pomluvil. „O nepravdivém obvinění pana Kyrgiose četly miliony lidí po celém světě. To ublížilo mně i mé rodině,“ svěřila se v létě britská právnička.

Nyní přišlo prohlášení pro britská média: „Myslel jsem si, že je opilá, ale mýlil jsem se. Omlouvám se.“

Po wimbledonském finále dostal známý bouřlivák pokutu za nevhodné chování na kurtu, a to v hodnotě 100 tisíc korun. Nyní bude o dalších téměř 500 tisíc korun chudší, když se po soudním jednání musel omluvit a následně se s protistranou domluvil na tom, že daruje peníze na charitu, kterou vybere paní Palusová. Půl milionu korun tak poputuje do Great Ormond Street Hospital Charity.

Nick Kyrgios se po boku Thanasiho Kokkinakise představí na Turnaji mistrů v Turíně, kde budou bojovat o další cennou deblovou trofej.

Máte k tomuto článku co dodat?
Zapojte se do diskuze.
Zobrazit diskuzi
Skrýt diskuzi
Napište komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Google translate
usercalendar-full