Nikdy Nadala neodepisujte, vzkazuje Barbara Schettová

Zdroj fotky: Getty Images

Rafael Nadal na Wimbledonu utrpěl zranění břišního svalu. Do akce se dostal zpět na turnaji v Cincinnati, kde utrpěl bolestivou porážku s Bornou Čoričem. Před US Open tak není v ideální formě, ale je to Rafa Nadal, s ním se musí počítat vždy.

Borna Čorič si připsal v prvním kole v Cincinnati největší vítězství ve své dosavadní kariéře. Nadal po utkání komentoval, jak pro něj bylo období po Wimbledonu těžké. „I když prohrajete, posune vás to vpřed. Znám to. Hlavní pro mě je, abych zůstal zdravý. Bylo to těžké zranění, abych byl upřímný. Poslední měsíc a půl nebyl snadný, protože když máte natržené břicho, tak nikdy nevíte, jaký pohyb vám uškodí,“ komentoval na tiskové konferenci.

O jeho situaci se pro Eurosport vyjádřila bývalá tenistka Barbara Schettová. „Nezapomínejte, že to byl jeho první zápas po zranění. Zápas je vždy jiný než trénink. A kdo měl zranění břicha a natržené břišní svaly, ví, jaké to je. Musíte být extrémně opatrní. Máte strach, že si to znovu zraníte,“ přidala svůj pohled na návrat Nadala.

Nyní bude mít španělský matador prostor se připravit na americký grandslam. „Pokud se bavíme o New Yorku, je to grandslam. Major je vždycky jiný turnaj než ty ostatní,“ řekl Rafa.

„Pokud se nic během přípravy nepokazí, tak Rafa může být na US Open znovu nebezpečný. On je neskutečně zapálený na každém grandslamu. Letos jsme ho viděli hrát nejlepší tenis v životě, vyhrál Austrálii i Paříž. Nikdy ho nemůžete odepsat,“ přidala Schettová svůj pohled.

Máte k tomuto článku co dodat?
Zapojte se do diskuze.
Zobrazit diskuzi
Skrýt diskuzi
Napište komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Google translate
usercalendar-full