Nominace Česka na Pohár Billie Jean Kingové je kompletní

Zdroj fotky: Getty Images

Pátou českou tenistkou, která se zúčastní finálového turnaje o Pohár Billie Jean Kingové, bude Karolína Muchová. Ta doplní nominaci kapitána Petra Pály. Česko vyzve v základní skupině Polsko a USA.

Česká nominace na Pohár Billie Jean Kingové již zná svou finální podobu. Karolínu Plíškovou, Markétu Vondroušovou, Barboru Krejčíkovou a Kateřinu Siniakovou doplní Karolína Muchová.

Pohár Billie Jean Kingové startuje už 8. listopadu a Češky půjdou do akce postupně proti Polkám a Američankám. Do Glasgow se budou reprezentantky přesouvat po částech. Z Prahy poletí jen Karolína Plíšková. Vondroušová s Muchovou se do Skotska přesunou po turnaji v Shrewsbury a deblové královny Krejčíková se Siniakovou se připojí po Turnaji mistryň.

„Pokud se dostanou do finále, přiletí za námi nejpozději ve středu dopoledne, což je den před prvním zápasem. Jestliže se nic nestane, počítám s tím, že budou holky hrát čtyřhru proti Polsku,“ uvedl Pála na adresu Krejčíkové se Siniakovou.

„Do singla máme více alternativ, podle toho, jak kdo dorazí a jak se budou holky cítit na povrchu. Možností je, že bude hrát jednu dvouhru Kája Plíšková. Musíme ale vidět, že jsou všechny hráčky zdravé a na místě,“ doplnil dlouholetý nehrající kapitán Pála.

Skupina D je velmi nabitá

Češky čeká extrémně těžká skupina, ze které jde dál pouze její vítěz. „Tohle je dost tvrdé. Je to i má vina, protože jsem se v Londýně podílela na losování. Myslím, že to ale budou úžasné zápasy," vzkázala ke složení skupiny D Billie Jean Kingová.

Polsko sice neposílí světová jednička Iga Šwiateková, v nominaci je ale největší hvězdou Magda Linettová. Američanky postavily velmi silný tým. Aktuálně jsou v nominaci i dvě účastnice Turnaje mistryň – Jessica Pegulaová a Coco Gauffová. Tyto dvě členky TOP 10 doplní jedenáctka světového žebříčku Madison Keysová i světová čtrnáctka Danielle Collinsová. V deblu Američankám pomůže Taylor Townsendová.

České tenistky vyzvou 10. listopadu Polky, o den později se střetnou s hráčkami ze Spojených států. Výběr kapitána Petra Pály bude usilovat o první trofej od roku 2018.

„Hlad tam určitě je. Markéta vždy výborně reprezentovala, ale nikdy nebyla u vítězství. Bára u něj sice byla, ale zase nehrála. Když Kája Muchová hraje, je tenistkou do TOP 20 a Káje Plíškové by mohl výsledek pomoci do dalšího ročníku. Další extra motivace není třeba,“ shrnul Pála.

Máte k tomuto článku co dodat?
Zapojte se do diskuze.
Zobrazit diskuzi
Skrýt diskuzi
Napište komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Google translate
usercalendar-full