Nominace na LOH odtajněna

Letní olympijské hry v Tokiu jsou čím dál tím blíž. Včera byla odtajněna nominace českých tenisových reprezentantů. Kdo do bojů v japonském hlavním městě zasáhne se dozvíte níže.

České tenistky v hojném zastoupení

Ženský tenis bude mít celkem pětičlenné zastoupení. Do Tokia odletí Karolína Plíšková, Petra Kvitová, Barbora Krejčíková, Markéta Vondroušová a Kateřina Siniaková. Jedinou tenistkou, která již na olympiádě hrála, je ze zmiňovaných jmen pouze Petra Kvitová. Zbylé tenistky zažijí olympijskou premiéru.

Ve čtyřhře nás budou reprezentovat dva páry. Tím prvním párem jsou světové jedničky a vítězky Roland Garros, Barbora Krejčíková a Kateřina Siniaková, která se zúčastní pouze čtyřhry. Ve čtyřhře dále spojí síly Karolína Plíšková s Markétou Vondroušovou.

Muchová nepoletí

Překvapením je určitě neúčast Karolíny Muchové. Ta se do nominace nevlezla a místo ní bude Českou republiku reprezentovat Markéta Vondroušová. Rodačka ze Sokolova se do nominace dostala, jelikož pro ITF je rozhodující "zmražený žebříček” před tím aktuálním. V tom se Vondroušová nachází o několik míst výše. Muchová je však momentálně o osmnáct příček výše než Markéta.

“Samozřejmě mě mrzí, že jsem se nedostala do nominace na olympiádu. Byla jsem připravená reprezentovat ve dvouhře i ve čtyřhře a opravdu jsem se těšila. Ale nezbývá než respektovat pravidla Mezinárodní tenisové federace a českému týmu budu aspoň na dálku fandit,” vyjádřila se k rozhodnutí Muchová.

Neúčast na LOH v Tokiu využije Karolína k přípravě na další část sezóny: „Mně tam vlastně vznikne prostor po Wimbledonu, kde se zkusím připravit na druhou část sezóny a znovu zabojovat o vylepšení svého žebříčkového i grandslamového maxima.“

Mužský pavouk bez českého zastoupení

Jediný český zástupce, který byl na LOH nominován, je Jiří Veselý. Ten se bohužel své nominace vzdal. Český zástupce mezi muži bude na Olympijských hrách chybět poprvé od roku 1988.

“Po jarním souboji s covidem se necítím v takovém herním a fyzickém stavu, abych absolvoval náročný olympijský turnaj,” omluvil se Jiří Veselý.

Máte k tomuto článku co dodat?
Zapojte se do diskuze.
Zobrazit diskuzi
Skrýt diskuzi
Napište komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Google translate
usercalendar-full