Norská kometa udivila diváky v Miami povedeným trikem

Na prosluněné Floridě se v těchto dnech odehrává prestižní Miami Open. Diváci si užívají skvělé zápasy s neuvěřitelnými výměnami. Americké publikum rozvášnil i Casper Ruud, který po jedné z výměn chytil míček přesně do kapsy.

Začátek sezony nebyl ideální

Osmý hráč světového žebříčku se na začátku sezony potýkal se spoustou zranění. I kvůli nim musel vynechat první grandslam sezony. Nyní předvádí na turnaji konaném na východním pobřeží Spojených států výbornou jízdu.

Cenný skalp a parádička pro publikum k tomu

Ve čtvrtfinále si připsal největší výhru v kariéře, když v třísetové bitvě přemohl Alexandra Zvereva. Třiadvacetiletý tenista vyhrál proti olympijskému vítězi první set 6-3 a dostal jej do úzkých.

Na začátku druhého setu předvedl Ruud skvělý postřeh a dovednosti s tenisovým míčkem. Zverev šel na podání, svého soupeře rozběhal a ten pak zamířil do autu. Němec ještě vrátil „tenisák“ na druhou stranu. Míč letící z výšky chytil norský tenista přímo do kapsy od svých kraťasů a získal si tak publikum v Miami. Ani tato paráda však neovlivnila suverénního Němce, který získal druhý set poměrem 6-1.

Třetí sadu ovlivnil rychlý brejk, díky kterému se Ruud dostal do vedení 3-0. Následně si oba hráči svůj servis podrželi, to znamenalo, že si světová osmička zajistila postup do semifinále. Pro Skandinávce se jednalo o čtvrtou účast v semifinále tisícovky, tři předchozí však byly na antuce.

První finále na ATP Masters

V boji o finále byl Nor jasným favoritem. Nastoupil proti 103. hráči žebříčku. Cerúndolo se mezi nejlepší čtyři tenisty turnaje probojoval i díky dvěma skrečím jeho soupeřů, zápasy s Argentincem nedohrál Opelka ani Sinner.

Ruud si s Jihoameričanem poradil lehce ve dvou setech. Pro rodáka z Osla se jedná o první finále na této úrovni. Zároveň se stal prvním norským tenistou, který se na turnaji ATP 1000 probojoval až do posledního zápasu. V souboji o trofej z Floridy jej čeká Španěl Carlos Alcaraz.