Novak Djokovič je 378. týden světovou jedničkou, překonal rekord Steffi Graf

Zdroj fotky: Getty Images

Aktuální vládce mužského tenisu Novak Djokovič dnešním dnem překonal další rekord. Stal se hráčem, který strávil v čele světového žebříčku nejvíce týdnů v historii. Překonal rekord Steffi Graf, která této statistice do minulého týdne dominovala.

Absolutní vládce tenisu

Novak Djokovič před rokem v Dubaji přišel o pozici světové jedničky. Tehdy jej o post nejlépe postaveného tenisty připravil Jiří Veselý. Následně neobhájil body z Wimbledonu a US Open. To způsobilo ještě větší pokles. Poté ale zaznamenal skvělé výsledky na konci roku 2022 a letos v Austrálii. Získal titul v Adelaide a vyhrál Australian Open.

Zisk 22. grandslamu mu zajistil návrat na pozici světové jedničky, o kterou zatím nepřišel. Celkově v čele žebříčku strávil již 378 týdnů a v této statistice překonal první Steffi Graf. Německá legenda v byla první hráčkou světa celkem 377. týdnů. Z mužů je k srbskému hráči nejblíže Roger Federer se 310 týdny. Rafael Nadal byl světovou jedničkou po dobu 209 týdnů.

Novak Djokovič se poprvé do čela žebříčku dostal v roce 2011, kdy se překonal Federera s Nadalem. Jako světová jednička vyhrál 13 grandslamů. Nejdéle byl na prvním místě nepřetržitě 122 týdnů, když jej následně v roce 2016 o trůn připravil Andy Murray.

Nejistý start v USA 

Srbský tenista se tento týden představí na turnaji v Dubaji. Bude to první turnaj od Australian Open, na kterém startuje. Zápas prvního kola odehraje světová jednička zítra. Zajímavý bude zejména pro české fanoušky. Jeho prvním soupeřem bude totiž český tenista Tomáš Macháč, který úspěšně prošel kvalifikací.

Program Djokoviče po akci v Dubaji zatím není jasný. Na tiskové konferenci potvrdil, že stále neví, zda bude moci kvůli očkování odcestovat do USA. Je tedy možné, že si v Indian Wells a Miami nezahraje. Musel by tak kvůli stejnému problému tyto turnaje vynechat již podruhé.

Máte k tomuto článku co dodat?
Zapojte se do diskuze.
Zobrazit diskuzi
Skrýt diskuzi
Napište komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Google translate
usercalendar-full