Novinář šokoval Nadala svou otázkou. Španěl zůstal nad věcí

Zdroj fotky: Getty Images

Rafael Nadal se po zdravotních problémech vrací naplno do akce. Na US Open již přešel přes první kolo, mnohem těžší zkouška ho však čekala na tiskové konferenci. Jeden z novinářů se ptal, jestli si myslí, že pro něj platí jiná pravidla. Španělský tenista se nenechal rozhodit a dal novináři odpověď. Fanoušci na sociálních sítích pak onoho novináře nešetřili.

Rafael Nadal hraje poprvé po třech letech v New Yorku a zatím si v prvním kole vedl velmi dobře. Jeho soupeř Rinky Hijikata sice vyhrál první sadu, následující tři však opanoval španělský matador.

Na tiskové konferenci šokovala tenisovou veřejnost otázka jednoho z novinářů, který začal mluvit o časovém pravidle pro servis. „Někteří komentátoři vás kritizují za to, že nedodržujete časové pravidlo pro podání. Například John McEnroe zmiňoval, že jste toto pravidlo nedodržoval v mnoha zápasech a že to vypadá, že rozhodčím je to ve vašem případě jedno,“ zahájil novinář svůj dotaz.

„Myslíte, že to vrhá nějaký stín na váš jinak excelentní odkaz? Že jsou jiná pravidla pro vás, když jste Rafa Nadal, než pro zbytek hráčů na okruhu?“ dotázal se majitele 22 grandslamových trofejí.

„To je vtip? Dostal jsem v kariéře spoustu varování, nikdy za rozmlácení rakety nebo za nadávky, ale za časové limity. Mám ten problém, že se hodně potím, a od té doby, co nám sběrači míčků nenosí ručníky, dojít si pro ně zabere trochu více času. Když se musíte jít do rohu otřít, už víte, že se dostanete do problémů s časem. Takže to často nedělám. Ale rozhodně si nemyslím, že by se ke mně rozhodčí chovali jinak,“ odpověděl Rafa s nadhledem.

Poté však přišla doplňující otázka

Pořadatelé už chtěli Nadala ušetřit dalších otázek, ale sám šampion jednu další povolil. Novinář se optal, zda by měl mít Španěl speciální pravidla, když se víc potí.

„To jsem nikdy neřekl," rozesmál se španělský tenista. „Dodržuju pravidla a pokud nestihnu odehrát podání do 25 vteřin, pokaždé dostanu varování. Pokud to tak není, podívejte se na hodiny,“ vysvětlil.

Tiskovou konferenci pak Rafael Nadal zakončil narážkou na McEnroea. „Ne, opravdu si nemyslím, že by se mnou bylo zacházeno jinak než s ostatními tenisty. Nerozumím tomu, proč to John říká v televizi. Ale až ho potkám, tak si s ním o tom určitě promluvím,“ vzkázal čtyřnásobný šampion US Open.

V dalším kole čeká na světovou trojku Ital Fabio Fognini.

Zobrazit příspěvek na Instagramu

A post shared by Tiebreak Tennis (@tiebreak__tennis)

Máte k tomuto článku co dodat?
Zapojte se do diskuze.
Zobrazit diskuzi
Skrýt diskuzi
Napište komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Google translate
usercalendar-full