Nový kouč Karolíny Plíškové odtajněn

Letošní zvláštní sezónu odehrála momentálně nejlepší česká hráčka pod vedením Daniella Vallverdúa. Ten byl zároveň koučem Stana Wawrinky. Možná nás ani nepřekvapilo, že po ukončení ne příliš úspěšné sezóny se spolupráce rozpadla. Dlouho se spekulovalo, kdo bude novým koučem Karolíny. Dnes světová šestka odhalila kouče pro nadcházející sezónu.

Je škoda, že tato spolupráce skončila po jednom roce. Během sezóny neodehráli mnoho turnajů společně. Daniel je zkušený trenér, ale trénuje spíše hráče z okruhu ATP. Spolupracoval například s Andym Murraym, Tomášem Berdychem nebo se Stanem Wawrinkou. S posledním jmenovaným kooperoval i během této sezóny, kdy trénoval Plíškovou. Ta jako důvod ukončení spolupráce uvedla, že potřebuje někoho, kdo se jí bude věnovat na 100%.

Před několika hodinami oznámila novou spolupráci na svém instagramu. Svou důvěru tentokrát svěřila do úspěšného kouče Sashi Bajina, který v letošní sezóně vedl Ukrajinku Dayanu Yastremskou, ale po US Open se jejich cesty rozešly. Předtím vedl velká tenisová jména - Serena Williamsovou, Victorii Azarenkovou či Naomi Osakaovou. Všechny jmenované tenistky pod jeho vedením dosáhly velkých úspěchů. Naomi například dovedl ke dvěma grandslamovým titulům.

Karolína Plíšková je jednou z hráček, která stále čeká na svůj první vyhraný grandslam. V předchozích sezonách ji vedli například Jiří Vaněk, David Kotyza, Rennae Stubbs nebo Conchita Martinez. Pro příští sezónu vložila důvěru do Bajina. Dovede ji k vysněnému grandslamu? To se uvidí. Každopádně se tu tvoří jedna z nejzajímavějších dvojic (trenér - hráč), kterou budeme mít možnost sledovat.

Máte k tomuto článku co dodat?
Zapojte se do diskuze.
Zobrazit diskuzi
Skrýt diskuzi
Napište komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Google translate
usercalendar-full