Nový turnaj United Cup zahájí tenisovou sezonu

Zdroj fotky: Getty Images

Nový tenisový turnaj smíšených týmů, United Cup, zahájí tenisovou sezonu 2023. Od 29. prosince do 8. ledna se na něm utkají hráči a hráčky z 18 zemí světa. Turnaj se odehraje ve třech australských městech – Brisbane, Perth a Sydney a soutěžící na něm budou bojovat o 15 milionů dolarů, ale i o body ve světovém žebříčku jednotlivců.

Turnaj týmů, který nabídne body i jednotlivcům

United Cup je historicky prvním turnajem smíšených týmů, který účastníkům nabídne zisk bodů do světového žebříčku ATP i WTA. Soutěž se odehraje v Austrálii a účastní se jí nejlepších 18 zemí světa. Týmy svá klání zahájí 29. prosince a ukončí jej v australském Sydney 8. ledna.

"Jsem nadšený z možnosti vidět ženy a muže soutěžit společně." řekl trojnásobný grandslamový vítěz Andy Murray.

Kvalifikace na základě umístění hráčů 

Země se budou na turnaj kvalifikovat podle pořadí tenistů v žebříčcích ATP a WTA. Prvních 12 zemí bude vybráno dle umístění jejich 6 nejvýše postavených hráčů na okruhu ATP a WTA. Zbývajících šest se kvalifikuje podle nejlepšího kombinovaného umístění mužů a žen. Každý tým bude složen z osmi hráčů, z nichž polovinu budou tvořit ženy a polovinu muži. Reprezentanti domácí Austrálie mají místo v soutěži jisté.

"Jsme jediný sport na světě, kde muži a ženy soutěží na stejných místech, což je na našem sportu něco velmi zvláštního a něco, co je třeba oslavovat. Jsem si jistý, že všichni hráči budou s velkým nadšením a odhodláním soutěžit a reprezentovat své země," řekl Andy Murray.

Zahraje si každý s každým 

Na United Cup se soutěží v šesti skupinách po třech týmech. Každé město bude hostit dvě skupiny, které se utkají systémem každý s každým. Budou se hrát dva zápasy mužské dvouhry, dva zápasy ženské dvouhry a jeden zápas ve smíšené čtyřhře. Poté, co se odehraje finále v jednotlivých městech, postoupí jeho vítězové do finálového kola, které se odehraje v Sydney.

Máte k tomuto článku co dodat?
Zapojte se do diskuze.
Zobrazit diskuzi
Skrýt diskuzi
Napište komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Google translate
usercalendar-full