Od depresí až k úspěšnému comebacku. Lucas Pouille vybojoval hlavní soutěž

Zdroj fotky: Roland Garros

Poslední roky kariéry Lucase Pouilleho nebyly vůbec procházka růžovou zahradou. Naopak, francouzský tenista se dostal až do fáze kariéry, kdy se utápěl v depresích a alkoholu. Nyní se však vše obrací k lepšímu a devětadvacetiletý tenista si přes kvalifikaci vybojoval účast v hlavní soutěži letošního Roland Garros.

Velkou zpověď přinesl francouzský deník L'Equipe před pár měsíci. Lucas Pouille veřejně přiznal, že to s ním po zranění ruky a covidové pauze šlo hodně z kopce. Vidět to bylo na mnoha nepovedených turnajích, za oponou však své neúspěchy zapíjel alkoholem sám na hotelových pokojích a přicházely i deprese.

Stop se snažil říct už vloni, tehdy předčasně ukončil sezonu, aby mohl vyřešit své problémy. Uvažoval i nad koncem tenisové kariéry, ale nedokázal svému milovanému sportu říci dost. „V mé hlavě jsem s tenisem skončil. Vůbec mi to nešlo. Nebyl jsem se na tenis schopný až do října podívat. Ale nakonec jsem se k tomu zase v určité chvíli vrátil. Tenis je můj život,“ svěřil se francouzskému deníku.

„Zároveň jsem viděl Gillese Simona, jak hraje své poslední zápasy v Paříži, viděl jsem tu atmosféru, ty emoce. Byl to budíček. Také novináři mi říkali, že si nikdy v kariéře nezahraju na olympiádě, to mi dodalo další motivaci k návratu,“ potvrdil Francouz.

Po návratu na kurty objížděl Pouille spíše challengery, kde se mu však tolik nedařilo. Stropem bylo čtvrtfinále ve francouzském Quimperu. Domácí půda mu svědčí, což se prokázalo i v posledních dnech.

Úspěšná kvalifikace na domácí grandslam

Někdejší desítka žebříčku ATP zkusila na pařížském grandslamu kvalifikaci. V prvním kole si Pouille vyšlápl na Tomáše Macháče, vyhrál poměrem 7:5, 6:3. Tohle vítězství pro něj znamenalo neskutečně moc.

„Je to trochu paradox, ale myslím, že je to vítězství, ze kterého mám za poslední čtyři roky největší radost. Byla to dlouhá doba. Na Roland Garros jsem přijel s velmi málo jistotami, velmi málo záchytnými body a prakticky bez vítězství. Ale tvrdě jsem trénoval a rozhodl jsem se nejet do Bordeaux, abych se dobře připravil právě na domácí grandslam. Zůstal jsem tady trénovat a jsem velmi spokojený se zápasem, který jsem odehrál proti velmi dobrému hráči, který dosáhl několika skvělých výsledků,“ přiznal devětadvacetiletý Francouz po výhře nad českým tenistou.

Ve druhém kole jej sledoval zaplněný kurt číslo 14, a proti tchajwanskému tenistovi Tseng Chun-hsinovi vybojoval další cenné vítězství. Tentokrát poměrem 5:7, 6:3, 6:0 a Pouille opět chválil výtečnou atmosféru: „Atmosféra byla šílená, francouzské publikum nám vždycky fandí a snaží se nás tlačit, jak jen to jde. Vždycky mi z toho naskočí husí kůže.“

Poslední krok do hlavní soutěže udělal miláček domácího publika proti favorizovanému Rakušanovi. Bitva s Jurijem Rodionovem trvala přes dvě hodiny a Pouille ji zvládl vyhrát. Nakonec slavil po setech 1:6, 7:5, 6:0.

Svého soupeře pro první kolo Francouz ještě nezná, je však jisté, že takový comeback pro něj znamená opravdu hodně a fanoušci budou v Paříži stát na jeho straně.

Máte k tomuto článku co dodat?
Zapojte se do diskuze.
Zobrazit diskuzi
Skrýt diskuzi
Napište komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Google translate
usercalendar-full