Ohlédnutí za Prague Open 2021

Byli jsme svědky velice zajímavého challengerového turnaje, který se hrál tento týden na štvanické antuce. Z vítězství se radoval Tallon Griekspoor a zaznamenal tak svůj první letošní titul. A troufnul bych si napsat, že oprávněně, jelikož za celý turnaj ztratil pouze jeden set, a to až ve finále.

Vrbenskému se v Praze opět dařilo

Michael Vrbenský nám znovu ukázal, že mu pražský turnaj svědčí. Předváděl zde skvělé výkony a zopakoval si semifinále z minulého roku, ve kterém letos vypadl s Oscarem Ottem. Němec odehrál v Praze úžasný turnaj a po nepřesvědčivých výkonech ze začátku sezóny se zdá být zpět ve formě. Druhým nejlepším Čechem na Prague Open byl Vít Kopřiva, který vypadl ve čtvrtfinále právě s Michaelem Vrbenským. Pro Kopřivu to byl také velice vydařený, ale velmi těžký turnaj, jelikož musel podstoupit kvalifikaci, kde oba zápasy vyhrál ve třech setech. Nejvíce se z Čechů věřilo Jiřímu Lehečkovi, ten ale bohužel vypadl již v osmifinále na raketě již zmíněného finalisty Otteho. Bohužel další Češi na turnaji vypadli hned v prvním kole. Jedná se o Zdeňka Koláře, Lukáše Rosola a Andrewa Paulsona.

Favoritům se nedařilo

Nejdále z nasazených hráčů došel první nasazený Norbert Gomboš, který skončil až v semifinále, kde vypadl s vítězem turnaje Tallonem Griekspoorem. Pražský turnaj favoritům vůbec nepřál a většina z nich skončila překvapivě už v prvním kole. Týkalo se to i Dennise Novaka, který se v minulosti účastnil i turnajů vyšší kategorie ATP, ale který nyní svou formu spíše hledá. Do druhého kola také nepostoupil třeba Denis Kudla, který není považován za antukáře, a nebo Polák Kamil Majchrzak, který se nesjpíše přijel pouze zúčastnit a pojal to jako přípravu na kvalifikaci na Masters v Římě (kterou už mimochodem prošel, a to přes velmi kvalitní hráče z první stovky světového žebříčku).

Turnaj nám nabídl spoustu překvapení a zajímavých výsledků. Je tak jen škoda, že se na turnaj nemohli podívat diváci, jelikož minulý rok vytvořili opravdu skvělou atmosféru. Na našem Instagramu jsme Vám z Prahy během celého týdne přinášeli fotoreport a videoreport, proto se tam neváhejte podívat a zhlédnout videa ze záznamu. Další challenger v České republice by nás měl čekat za měsíc v Prostějově a věříme, že i s nějakými diváky. Chtěli byste se na challenger v Prostějově podívat?

Koukněte se také na naše preview k Masters v Římě.

Máte k tomuto článku co dodat?
Zapojte se do diskuze.
Zobrazit diskuzi
Skrýt diskuzi
Napište komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Google translate
usercalendar-full