Ohromná bitva na US Open ukončena spornou situací

Zdroj fotky: Getty Images

Jedním z největších taháků prvního kola na letošním US Open byl bezesporu zápas mezi Stefanosem Tsitsipasem a Andym Murraym. Ten se odehrál na centrálním dvorci Arthura Ashe a trval necelých 5 hodin. Tento skvělý zápas měl ale nečekanou dohru.

Hráči se v ostrém zápase utkali poprvé a očekávalo se, že to bude velmi napínavé, a to se také potvrdilo. Utkání trvalo 4 hodiny a 49 minut a lépe do něj vstoupil Murray. Vítěz z roku 2012 vyhrál první set překvapivě hladce poměrem 6-2. Druhý set byl, na rozdíl od toho úvodního, velice vyrovnaný. Řecký tenista jej vyhrál v tiebreaku, kde odvrátil dva setbally. O třetím setu rozhodlo jedno ztracené podání Tsitsipase. Murray se tak dostal do vedení 2:1 na sety. Ve čtvrtém a pátém setu se Tsitsipas pokaždé dostal do vedení 5-0, ani jeden ale nedokázal dopodávat na první pokus. Zvítězil poměrem 6-3 ve čtvrtém a 6-4 v pátém setu. Ve druhém kole vyzve Adriana Mannarina z Francie.

 
 
 
 
 
Zobrazit příspěvek na Instagramu
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Příspěvek sdílený Tiebreak Tennis (@tiebreak__tennis)

Zápas skončil sporem mezi oběma tenisty. Podle Brita se Tsitsipas choval nesportovně. Po třetím setu si vyžádal pauzu na ošetření a po čtvrtém opustil kurt na asi osm minut.

„Je to fantastický hráč. Hraje skvěle, ale na tyhle věci nemám absolutně čas. Ztratil můj respekt,“ pronesl Murray na tiskové konferenci po zápase. Řek se ale bránil: „Neporušil jsem žádná pravidla. Hraju podle nich a držím se toho, co je podle ATP v pořádku.”

Podle Murrayho si pauzu vyžádal, aby získal čas, což ovlivnilo jeho výkon ve zbytku zápasu: “Když hrajete takhle brutální zápas a na sedm, osm minut přestanete, vystydnete. Nemůže být náhoda, že se to stává zrovna v těchhle chvílích. Je to zklamání, protože cítím, že to ovlivnilo výsledek. Neříkám, že bych ten zápas určitě vyhrál, ale hru ty přestávky ovlivnily.”

Na pauzu, kterou si Tsitsipas vyžádal, si stěžoval i Alexander Zverev během semifinále na turnaji v Cincinnati. Tam si Řek odnesl do šatny celou tašku. V New Yorku se tomu tak nestalo. Pokud si takto bude brát pauzy, je možné, že kritiku uslyšíme častěji. 

Po zápase se Murray vyjádřil na adresu Stefanose i na svém twitterovém účtu a přidali se k němu třeba Miloš Raonić nebo Dominic Thiem pro Tennis Channel. Oba se přiklánějí na stranu Andyho. Podle Thiema by měly být pauzy na toaletu časově omezené, aby k těmto problémům nedocházelo. 

 
 
 
 
 
Zobrazit příspěvek na Instagramu
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Příspěvek sdílený Tiebreak Tennis (@tiebreak__tennis)

Andy Murray každopádně odehrál skvělý zápas a se svým výkonem proti světové trojce může být spokojený.

Dnešní program US Open je v plném proudu a na našem webu si můžete přečíst preview na zápasy mezi Sebastianem Kordou a Nikolozem Basilashvilim a Novakem Djokovicem a Holgerem Rune.
Máte k tomuto článku co dodat?
Zapojte se do diskuze.
Zobrazit diskuzi
Skrýt diskuzi
Napište komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Google translate
usercalendar-full