Ons Jabeur podstoupí operaci. Tenistka vynechá turnaj v Dauhá i Dubaji

Zdroj fotky: Getty Images

Tunisanka Ons Jabeur se během včerejšího dne na sociálních sítích podělila o nemilou zprávu. Od začátku sezony se hodně trápila a nyní sdělila, že bude muset podstoupit operaci, aby na kurtech mohla zase zářit.

Ons Jabeur se do podvědomí veřejnosti zapsala velmi zdařilým rokem 2022. Její výkony ji jako první Tunisanku v historii posunuly až na druhé místo světového žebříčku. Letošní start sezony se ale tomu loňskému nemohl rovnat. Zatímco vloni se dokonce dvakrát podívala do grandslamového finále, tentokrát její jízda skončila nad očekávání brzy. Na úvodním grandslamu se hodně trápila a bylo znát, že není sama sebou. Nasazená dvojka došla pouze do druhého kola, kde podlehla Markétě Vondroušové.

"Musím podstoupit menší operaci"

Během včerejšího dne se s fanoušky podělila o nemilou zprávu, když na sociálních sítích napsala, že musí podstoupit operaci, aby se opět mohla rovnat těm nejlepším. "Na základě mého zdravotního stavu se můj lékařský tým rozhodl, že musím podstoupit menší operaci. Pak se budu moci vrátit na kurty a opět podávat dobré výkony," napsala Jabeur na Instagramu. Pro tenistku to znamená, že se nepředstaví na turnajích v Dauhá ani v Dubaji, což ji velmi mrzí. "Ráda bych se omluvila všem fanouškům na Blízkém východě, kteří čekali na toto shledání. Slibuji, že se k vám vrátím silnější a zdravá."


Fanoušci Jabeur na její příspěvek reagovali přívalem podpory a zároveň jí popřáli brzké uzdravení. "Vaše zdraví je prioritou. Brzy se uzdravte, Ons Jabeur. Vždycky tě budeme podporovat a milovat. Jsi naší favoritkou. Vrať se silnější!" napsal jeden člověk na Twitteru. Další komentáře se nesly v podobném duchu. "Brzy se uzdrav, Ons. Milujeme tě. Máš naši podporu."

Utrpení na Australian Open

Na Australian Open skončila Ons Jabeur již ve druhém kole, když po třísetové bitvě podlehla Markétě Vondroušové. Porážka nasazenou dvojku velmi zasáhla. Když opouštěla Rod Laver Arenu, zastavila se v tunelu pro hráče a na pár vteřin poklekla k zemi. "Bylo to pro všechny stresující," řekl tehdy bývalý britský hráč Tim Henman. "Jsem si jistý, že do toho dala všechno. Byla nasazenou dvojkou, hrála na kurtu na stadionu a podmínky nebyly zrovna příznivé. Byla zima a vlhko, ale také jedna hodina ráno. Celé to bylo tak nešťastné. Nikomu není příjemné loučit se za těchto okolností. Všichni jí ale přejeme jen to dobré a pokud se necítila nejlépe, tak aby se rychle zotavila".

"Říkala, že bere spoustu prášků"

Tehdejší pozápasová reakce Jabeur šokovala celý svět. "Její zklamání bylo tak velké. Doufám, že jí to neporazí a dostane se jí šance odrazit se ode dna," řekla expertka Schettová. Ta si zároveň vzpomněla na její poslední rozhovor s hráčkou z Tunisu, kdy se tenistka svěřila s problémy ohledně jejího kolena. "Říkala, že bere spoustu prášků, aby svou bolest eliminovala, pak jsem jí ale viděla na kurtu během dnešní noci, kdy nebyla sama sebou. Rozhodně na tom kondičně nebyla nejlépe," dodala. "Myslím, že to, jak se cítila, vyšlo otevřeně na povrch. Všechno to zklamání a bolest. Chtěla se tu prosadit, ale nevyšlo jí to. Už když jsem ji sledovala v prvním kole, nebyla sama sebou. Nedokázala vytvořit žádné tempo, neměla sílu a to jí chybělo."

Máte k tomuto článku co dodat?
Zapojte se do diskuze.
Zobrazit diskuzi
Skrýt diskuzi
Napište komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Google translate
usercalendar-full