Opět skupina smrti! Češky znají soupeřky na BJK Cup

Zdroj fotky: Getty Images

České tenistky během finálového turnaje BJK Cupu nečeká vůbec nic lehkého. Los jim nepřál a do skupiny A nalosoval k Češkám Švýcarsko a Spojené státy americké, do semifinále postupuje pouze vítěz.

V roce 2020 přišla tenisová federace se změnou formátu i názvu této ženské týmové soutěže. Z Fed Cupu se stal Billie Jean King Cup. Do finálové části turnaje se kvalifikuje 12 zemí, které jsou následně rozděleny do čtyř skupin. Každý souboj zahrnuje dva zápasy singlu a jeden debl. Do semifinále se podívají pouze vítězky skupin. Následuje pak klasický pavouk, kde se hraje na dvě vítězná utkání.

Letos se finálový turnaj se odehraje 7. až 12. listopadu ve španělské Seville, prvenství obhajují z loňského měření sil v Glasgow Švýcarky, které porazily ve finále Austrálii.

České reprezentantky skončily v minulém roce v semifinále právě na raketě švýcarských tenistek. Ve skupině měly nepříjemné Polky a Američanky, no ani letos nebude situace o moc lepší.

Skupina smrti. Tak by se dalo přezdívat skupině A. Los přiřadil Češkám pikantní souboje s Amerikou a Švýcarskem. Půjde o velmi těžký boj o první místo ve skupině. Spojené státy vyhrály tuto týmovou soutěž osmnáctkrát, reprezentovat mohou i dvě členky elitní desítky žebříčku WTA Jessica Pegulaová a Coco Gauffová. Česko v historii kralovalo jedenáctkrát, z toho přišlo šest titulů až po rozdělení Československa. Švýcarky budou útočit na obhajobu trofeje, pro kterou si loni suverénně dokráčely s přispěním Belindy Bencicové.

Odtajněno bylo i složení ostatních skupin. V Béčku se spolu střetnou Austrálie, Kazachstán a Slovinsko. Skupina C může být pro diváky taky velmi zajímavá, jelikož do ní bylo nalosováno Španělsko, Kanada a Polsko. Poslední trojlístek ve skupině D tvoří Francie, Itálie a Německo.

Postupující ze skupiny A si zahraje s vítězkami skupiny C, ve druhém semifinále na sebe narazí nejlepší týmy z Béčka a Déčka.

Máte k tomuto článku co dodat?
Zapojte se do diskuze.
Zobrazit diskuzi
Skrýt diskuzi
Napište komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Google translate
usercalendar-full