Opičák Medveděv vrátil divákům bučení

Zdroj fotky: Getty Images

Daniil Medveděv velmi často interaguje s fanoušky. Snaží se získat jejich přízeň, ale zároveň je v mnoha případech terčem jejich bučení. Na turnaji v Métách se nechal vyprovokovat diváky a jejich chování jim vrátil. Co přesně se v zápase stalo?

Světová čtyřka Daniil Medveděv se vrátila do dějiště ATP poprvé od prohry s Nickem Kyrgiosem v osmifinále US Open. Na americkém Grand Slamu neobhájil Medveděv loňské vítězství a klesl žebříčkem. Na podnik do francouzských Mét přijel i tak v pozici jasné jedničky turnaje.

Do Francie rozhodně jezdí moc rád, vždyť v této zemi tenisově vyrostl. Jeho rodiče se přestěhovali po narození Daniila i s miminkem do francouzského města Antibes. Nebýt předčasného porodu v osmém měsíci, narodila by se současná ruská jednička v zemi galského kohouta.

Brzký konec turnajové jedničky

Rus měl v prvním kole volný los. V tom druhém ho čekal žebříčkově snadný soupeř, avšak postavení na okruhu ATP bylo to jediné, co mohlo znamenat jednoduchý zápas. 37letý veterán Stan Wawrinka (v současnosti světová 284) byl připraven rvát se o další krůčky k postupnému návratu mezi širší světovou špičku.

 
 
 
 
 
Zobrazit příspěvek na Instagramu
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Příspěvek sdílený Tiebreak Tennis (@tiebreak__tennis)

První set rozhodl pouhý jeden brejk. Druhý brejkbol v zápase využil Švýcar a díky skvělé hře na vlastním servisu, kde ztratil pouhé 4 míčky, zvítězil 6:4. Druhý set nabídl brejky v úvodu a následně si oba podání pečlivě hlídali. Sada došla do tiebreaku, ve kterém Medveděv odvrátil mečbol a poměrem 9-7 uzmul zkrácenou hru. Ve třetím dějství rozhodl nakonec až druhý získaný brejk Wawrinky a po proměněném třetím mečbolu zvítězil 6:4, 6:7, 6:3. Bývalá světová jednička tak pokračuje ve výsledkové krizi.

Na bučení odpověděl ve stejném duchu

Špatně se vyvíjející průběh už neunesl na začátku závěrečné sady, kdy ho trojnásobný grandslamový šampion Stan Wawrinka připravil o podání a odskočil na 2:0. Daniil Medveděv hodil raketou o zem a zanedlouho se mu dostalo reakce diváků. Ti začali bučet. Nepřátelská reakce fanoušků ho vyprovokovala a nechal se dost unést. Směrem k divákům odpovídal různými gesty. Zdá se, že jejich chování přirovnával k opicím.

Stejně jako Medveděv kroutil hlavou nad chováním francouzského publika, tak moc byl překvapen z reakce vítěze US Open 2021 jeho oponent. Wawrinka se ho však po zápase zastal: "Je na vrcholu žebříčku. Daniil je jeden z nejlepších hráčů a nejmilejších lidí mimo kurt, takže je vždy skvělé, když se utkáme."

Na chování publika si současný čtvrtý hráč žebříčku stěžoval už například po finálovém zápase Australian Open 2022. Po prohře s Rafaelem Nadalem řekl, že mu diváci nefandí, protože je Rus. Tenkrát byl však vypískán spíše za své neuctivé chování, stejně jako nyní v Métách.

Máte k tomuto článku co dodat?
Zapojte se do diskuze.
Zobrazit diskuzi
Skrýt diskuzi
Napište komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Google translate
usercalendar-full