Osaka po nevhodném výkřiku z hlediště zadržovala slzy

Zdroj fotky: Getty Images

Na loňském Roland Garros Naomi Osaka přiznala, že bojuje s problémy spojenými s mentálním zdravím. Kvůli nim se rozhodla vynechat velkou část sezóny. Na momentálně rozehraném turnaji v Indian Wells po obdržení divoké karty postoupila do druhého kola. Během jejího včerejšího zápasu se ale vyskytl další incident, který Japonce na sebevědomí moc nepřidá.

Nevhodné chování fanynky a debakl od soupeřky

Ve druhém kole se Naomi Osaka utkala s dvacátou první nasazenou Veronikou Kudermetovou. Hned na začátku prvního setu, když Osaka přišla o podání, se z hlediště ozval výkřik: “Naomi, jsi marná!” Po něm následovala vlna posměchu směřovaná právě na japonskou tenistku. Ta situaci nesla celkem špatně.

Za stavu 0:3 z jejího pohledu šla v slzách k hlavní rozhodčí. Žádala ji, zda by jí nemohla půjčit mikrofon. “Chtěla bych jen něco říct. Nebudu nadávat, nikdy nenadávám. Jen mě to tíží na srdci,“ prosila hráčka.

Její žádosti ale nebylo vyhověno. Rozhodčí jí pouze oznámila, že při opakování tohoto incidentu bude osoba nalezena a vyvedena. Naomi ale nebyla psychicky v pořádku. V prvním setu schytala kanára. Ve druhé sadě se sice úroveň její hry o něco zlepšila, nicméně zápas nakonec prohrála 0-6, 4-6.

Vzpomínka na Venus a Serenu

Po zápase dostala Osaka šanci k publiku promluvit.

“Jen jsem vám chtěla poděkovat. Před kamerou jsem brečela už mnohokrát. Abych byla upřímná, lidé na mě pokřikovali už dříve a nijak mě to neobtěžovalo. Ale tady… Viděla jsem video se Serenou a Venus, jak na ně před lety fanoušci tady bučeli a pokud jste to neviděli, podívejte se. Nevím proč, ale vzpomněla jsem si na to a několikrát se mi to přehrálo v hlavě. Snažím se neplakat. Chtěla bych jen poděkovat a pogratulovat Veronice. Děkuji,” řekla směrem k fanouškům Naomi Osaka.

Není to poprvé, co byla Osaka na veřejnosti ve špatném emocionálním rozpoložení. Od už zmíněného Roland Garros k tomu došlo po několikáté. Takové situace mají rozhodně velký dopad na její výkony a Osaka by se tak měla naučit s těmito problémy vypořádat.

Máte k tomuto článku co dodat?
Zapojte se do diskuze.
Zobrazit diskuzi
Skrýt diskuzi
Napište komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Google translate
usercalendar-full