Pan konzistentní. Jannik Sinner může v Barceloně připsat šesté semifinále v řadě

Zdroj fotky: Getty Images

Italský mladík Jannik Sinner zažívá skvělý start do letošní sezóny. Z osmi turnajů, do kterých nastoupil, jen jednou nepostoupil do čtvrtfinále. Na turnaji ATP 500 v Barceloně se světová osmička utká s krajanem Lorenzem Musettim o šesté sezónní semifinále.

Jannik Sinner je v současnosti nejlepším italským tenistou na žebříčku ATP. Na začátku sezóny si tuto pozici vyměňoval s Matteem Berrettinim, ten však kvůli zdravotním patáliím marně vzpomíná na své výkony ze sezóny 2021 a začátku sezóny 2022. Sinner se momentálně nachází na osmém místě, což je jeho kariérní maximum.

Vůbec poprvé v elitní desítce se ocitl v listopadu 2021 po semifinálové účasti na pětistovce ve Vídni. Stal se tak nejmladším Italem, kterému se to povedlo. Od té doby se nacházel na rozhrání první a druhé světové desítky. V letošní sezóně ale ukazuje, že by se mezi elitou mohl napevno zabydlet. V žebříčku Race to Turin (žebříček této sezóny) mají více bodů jen současná světová jednička Novak Djokovič a vítěz čtyř turnajů Daniil Medveděv.

Kromě Australian Open vždy minimálně čtvrtfinále

Jannik Sinner jde ve své kariéře krůček po krůčku. Každou sezónou se zlepšuje, každou sezónou je vyrovnanější a stálejší. První Grand Slam sezóny pro něj skončil v osmifinále, když nedokonal otočku z 0-2 v zápase s pozdějším finalistou Stefanosem Tsitsipasem. Prohrát s finalistou turnaje se mu povedlo už na přípravném turnaji v Adelaide, kde ve dvou setech nestačil na Sebastiana Kordu.

Po Australian Open zapnul ne ještě větší obrátky. Zvítězil v Montpellier, v Rotterdamu vrátil porážku Tsitsipasovi a prohrál, značně unavený, až ve finále s neoblíbeným soupeřem Daniilem Medveděvem.

Po Rotterdamu se měl představit ještě v Marseille. Proti domácí naději, 18letému talentu, Arthuru Filsovi ovšem nenastoupil a zvolil odpočinek před americkou šnůrou turnajů.

Skvělé výkony na Sunhine Double

Jannik Sinner, Carlos Alcaraz a Daniil Medveděv, to je trojice, která si zahrála semifinále jak v Indian Wells, tak i v Miami. Stali se prvním triem od velké trojky, které se podobný kousek, semifinále v Indian Wells i Miami, povedl v roce 2011.

Pro 21letého Itala vedla na obou turnajích cesta do finále přes Carlose Alcaraze. V Indian Wells na pozdějšího vítěze nestačil ve dvou sadách, v Miami, v dechberoucím zápase, který se zařadí mezi nejlepší zápasy sezóny, po třech hodinách zvítězil. Ital v tomto utkání ukázal, že kromě herní úrovně zlepšuje i svoji psychickou odolnost v těžkých a rozhodujících fázích zápasů. Ve finále bohužel nebyl fit, a tak opět prohrál s Medveděvem.

Přechod na antuku a stále stejná píseň

Jannik Sinner se stal v Monte Carlu prvním hráčem v open éře mimo Djokoviče, Federera, Nadala a Murrayho, který postoupil v jedné sezóně do semifinále Masters v Indian Wells, Miami i Monte Carlu. Do dalšího finále ho nepustil Holger Rune. Mladý Dán však druhý titul z Masters nepřidal, když nedotáhl dobře rozehraný duel s Andreyem Rublevem.

Na dalším turnaji v Barceloně je Ital opět krok od semifinále. Ve čtvrtfinále se stejně jako v Monte Carlu utká s krajanem Lorenzem Musettim. V semifinále bude vítěze zápasu čekat buď Alex De Minaur nebo Stafanos Tsitsipas.

"Považuji Jannika za velmi dobrého hráče"

"Považuji Jannika za velmi dobrého hráče, který se zlepšuje každý rok, dosahuje svých cílů. Jsem si jistý, že bude mít šanci vyhrát Grand Slam a být světovou jedničkou. Mezi mladými hráči je tím, kdo na mě nejvíce zapůsobil silou svých úderů a možností zlepšení," řekl na adresu Sinnera bývalý světový hráč číslo tři David Ferrer.

"Není jako Carlos Alcaraz, který přijde v 19 letech, nebojí se nikoho a je schopný porozit kohokoliv. Není tento typ hráče, ale má neuvěřitelnou hru. Vyhraje Grand Slamy a Masters. O tom nepochybuji," dodal uznávaný trenér Patrick Mouratoglou.

Máte k tomuto článku co dodat?
Zapojte se do diskuze.
Zobrazit diskuzi
Skrýt diskuzi
Napište komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Google translate
usercalendar-full