Pařížská pohádka pokračuje! Muchová je ve finále

Zdroj fotky: Getty Images

Skvostnou jízdu předvádí na francouzském grandslamu Karolína Muchová. Česká hráčka v semifinále odehrála vyrovnanou bitvu s houževnatou Běloruskou Arynou Sabalenkovou a slaví první postup do finále grandslamového turnaje.

Karolína Muchová předvádí na rozdrcených cihlách v Paříži neskutečné výkony. Mnoho fanoušků vystrašil los mladé Češky, který jí do prvního kola přiřadil nasazenou osmičku Marii Sakkariovou. S jednou z favoritek na zisk pařížské trofeje však Muchová odehrála velmi náročný duel a připsala si výhru.

Následovaly další soupeřky. Podoroská, Beguová, Avanesyanová či Pavljučenkovová si na Muchové vylámaly zuby. V semifinále čekala rodačku z Olomouce světová dvojka Aryna Sabalenková. S Běloruskou svedla šestadvacetiletá napínavou bitvu, která nabídla výtečnou podívanou. Šestadvacetiletá Češka si s nepříjemnou soupeřkou poradila a postoupila v Paříži do finále. Zároveň je první ženou, která dokázala letos Sabalenkovou na grandslamech porazit.

Infarktový zápas rozhodla nervydrásající koncovka

Zápas byl reklamou na ženský tenis, trval více než tři hodiny. První set nabídl velké drama, jako první měla brejk na své straně Muchová, která za stavu 5:4 podávala na zisk setu. Rodačka z Minsku však sebrala Češce podání, první sada dospěla do tiebreaku. Poměrem 7:5 vyhrála zkrácenou hru Muchová, když zazářila vítězným bekhendem po lajně.

Češka byla nabuzená a do druhé sady vlétla jako uragán, brzy vedla 2:0. Sabalenková dokázala rychle zareagovat a ukradla ztracený servis zpět. Za stavu 3:3 prohrála Muchová své podání, potvrzení brejku však Sabalenkové nevyšlo a pokračovalo se ve vyrovnané bitvě. Druhý set opět dospěl do tiebreaku, který však opanovala Běloruska.

O osudu celého zápasu rozhodla až třetí sada. Česká hráčka začala více chybovat a Sabalenková přitvrdila. Za stavu 3:2 pro Bělorusku přišla Muchová o servis a světová dvojka šla do trháku. Při stavu 5:3 podávala světová dvojka na vítězství v zápase, ale Češka využila hned první nabídnutý brejkbol. Drama pokračovalo. Za stavu 5:5 Karolína ukradla své soupeřce další gem a šla podávat na vítězství v utkání. Na svém servisu byla suverénní a třetí sadu získala poměrem 7:5.

Muchová se stala sedmou českou tenistkou, která na pařížském grandslamu vybojovala účast ve finále. Přidala se k Martině Navrátilové, Renátě Tomanové, Haně Mandlíkové, Lucii Šafářové, Markétě Vondroušové a Barboře Krejčíkové. V sobotním finále vyzve rodačka z Olomouce lepší z dvojice Šwiateková, Haddad Maiová.

Máte k tomuto článku co dodat?
Zapojte se do diskuze.
Zobrazit diskuzi
Skrýt diskuzi
Napište komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Google translate
usercalendar-full