Petra Kvitová ještě končit neplánuje. Co řekla o konci kariéry?

Zdroj fotky: Getty Images

Rodačka z Fulneku se během letošního severoamerického představení znovu dostala do výborné formy. Česká hráčka po vypadnutí z US Open odpověděla na otázky nejen ohledně konce kariéry.

Petra Kvitová zkraje roku příliš nezářila, od travnaté části sezony však vypadala o dost lépe. V Eastbourne si dokráčela pro svůj 29. titul na okruhu WTA. Na následném Wimbledonu postoupila do třetího kola, kde padla s Paulou Badosaovou.

Následně oznámila problémy se zápěstím, které ji na pár týdnů vyřadily ze hry. Nakonec se musela odhlásit i z turnaje v Praze, kam se moc těšila.

Zámořskou sérii turnajů začala aktuální česká jednička v Torontu, kde však padla v prvním kole s Alison Riskeovou. V Cincinnati už to byla jiná pohádka. Na americkém turnaji si připsala cenné skalpy několika výborných hráček, když vyřadila Džabúrovou, Tomljanovičovou či Keysovou. Nad její síly byla až Caroline Garcíaová. Pro Kvitovou to bylo její první finále úrovně WTA 1000 od začátku pandemie.

Velmi dobře se jí dařilo i na posledním grandslamu roku. Petra Kvitová poprvé od US Open 2020 postoupila na majoru do čtvrtého kola, v něm však stejně jako před dvěma lety neuspěla. Češka si však z turnaje odváží samá pozitiva.

„Myslím, že nejen tady, ale i v Cincinnati jsem hrála dobře. Tady jsem porazila Garbiňe, i když měla dva mečboly, to byla veliká bitva. Sice jsem čtvrté kolo prohrála, ale byly to dva velmi dobré týdny v letošní sezoně. Nejlepším bylo určitě Eastbourne,“ zhodnotila svou jízdu na americkém grandslamu na tiskové konferenci po utkání.

„Pořád hraju tenis a snažím se vždy dobře připravit. Neplánuji s ním skončit,“ odpověděla na otázku, která nepřímo mířila na konec kariéry.

Plány na následující týdny jsou ještě nejasné, Kvitová pořád válčí s rukou a přemýšlí, jak konec ročníku uchopit. Na útok na účast na Turnaji mistryň to nejspíše nevypadá, Petra totiž v žebříčku WTA Race drží 15. příčku, na poslední postupové místo jí chybí aktuálně necelých 600 bodů.

Máte k tomuto článku co dodat?
Zapojte se do diskuze.
Zobrazit diskuzi
Skrýt diskuzi
Napište komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Google translate
usercalendar-full