Petra Kvitová nastínila plány na příští rok: Svatba bude, konec ne

Zdroj fotky: Eliška Nová

Petra Kvitová má za sebou sezonu plnou zvratů i splněný sen. Tenistka, která je nejstarší hráčkou v TOP 20, letos oznámila zasnoubení se svým trenérem Jiřím Vaňkem. Co vše přinese následující rok v podání české jedničky?

Petra Kvitová neměla v uplynulé sezoně příliš zdařilý začátek. V druhé polovině tenisového roku se ale zvedla a sezonu nakonec zakončila na 16. příčce světového žebříčku. Kromě tenisu byl i její osobní život nabitý zásadními momenty. Rodačka z Bílovce se zasnoubila s trenérem Jiřím Vaňkem a nyní chystá svatbu. O konci tenisové kariéry zatím neuvažuje. Ten někdy stejně přijde, jak sama říká.  

Novinka na seznamu turnajů

Česká jednička se nyní, po pár týdnech dovolené, připravuje na nadcházející sezonu. Tu zahájí v Austrálii, kde se odehraje nový turnaj United Cup. Kvitová se na novou týmovou soutěž těší. S týmem se odlétají připravovat již den po Vánocích. "Nevím, co mám očekávat. Je to ale něco nového a pro mě je všechno nové dobré. Už jsem zažila spoustu turnajů, je to pro mě rutina. Tohle bude něco jiného. Jsem ráda, že vše takto dopadlo a máme možnost být jako Česká republika v tak unikátní nové soutěži."

"Zjistila jsem, že na holky mám"

Navzdory svému věku se Petra Kvitová stále drží mezi dvaceti nejlepšími hráčkami světa. I přes své občasné výkonnostní výpadky se nevzdává a vztah k tenisu má stále kladný. Fanouškům, trenérům, ostatním hráčkám, ale hlavně sama sobě, neustále ukazuje, že stále má co předvést. Důkazem jsou turnajové trofeje, nad hlavu ji naposledy zvedla v Eastbourne. „V druhé půlce sezony jsem začala hrát o něco lépe. Zjistila jsem, že na holky mám. To pak dodává krev do žil. Záleží ale samozřejmě i na těle, jak se s tím vypořádá. Už přeci jenom hraju nějakou tu sezonu a tenis je náročnější a náročnější. Pro tělo i mysl. Takže se uvidí," řekla 16. hráčka WTA.

Konec není na pořadu dne

Nevadí jí ani to, že její soupeřky mají pozdější datum narození, nebo že se hráčky stejné věkové kategorie z velké části přeměnily do role maminek. „Vnímám, že Lucka Šafářová má druhé dítě, Cibulková čeká druhé dítě, Caro Wozniacká má druhé dítě, Maruška Šarapovová má syna... Že jsem nejstarší, mi ale nevadí. Nic si z toho nedělám."

Česká jednička se na konec zkrátka zatím nechystá. Při posledním rozhovoru všechny ujistila, že taková věc rozhodně není na pořadu dne. „Během sezony jsem byla několikrát zraněná, což mě velmi trápilo. Nebylo jednoduché se z toho fyzicky a mentálně dostat. Nakonec jsem ale zjistila, že mě to pořád baví, a že stále ještě chci, takže nevidím důvod proč bych měla končit," prohlásila rázně Kvitová. 

Řekla jsem své "ano"

Roli maminky prozatím odkládá, i tak ji ale v příštím roce čeká zásadní životná změna. Stane se totiž vdanou ženou. Své "ano" řekla v londýnském All England Clubu. Datum, kdy po boku svého přítele Jiřího Vaňka půjde k oltáři, si ale nechala raději pro sebe. „Řekla jsem ano, svatba by měla být, ale kdy a kde, to vám neřeknu," tajnůstkařila. A tak, jak zpívá Ewa Farna: "V tomhle prapodivném světě je dobré vědět, že někdo miluje Tě...," nám nezbývá než jen popřát, ať to Petře a Jiřímu vydrží. 

Máte k tomuto článku co dodat?
Zapojte se do diskuze.
Zobrazit diskuzi
Skrýt diskuzi
Napište komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Google translate
usercalendar-full