Petra Kvitová ovládla turnaj v Miami! Slaví jubilejní 30. titul

Zdroj fotky: Getty Images

Petra Kvitová to dokázala! Ve finále porazila Elenu Rybakinu z Kazachstánu 7:6, 6:2 a získala svůj 30. titul v kariéře. Třiatřicetiletá rodačka z Bílovce porazila úřadující wimbledonskou šampionku za hodinu a 42 minut a získala první trofej v této sezoně.

Šílená zkrácená hra kořistí Kvitové

V Miami se dnes odehrálo třetí vzájemné a druhé letošní utkání vítězek Wimbledonu. Vzájemná bilance mezi těmito hráčkami byla před dnešním finále 1-1. Elena Rybakina byla díky letošním výsledkům favoritkou. Před turnajem v Miami byla ve finále na Australian Open a v Indian Wells, kde dokázala zvítězit.

Utkání začalo vyrovnaně. Obě tenistky si na začátku zápasu držely podání. Jako první prolomila podání soupeřky Petra Kvitová. Češka za stavu 5-4 podávala na zisk setu. To se jí ale nepodařilo a první sada dospěla do tiebreaku. Ve zkrácené hře odvrátila svěřenkyně trenéra Jiřího Vaňka celkem 5 setballů soupeřky. První dějství ovládla v tiebreaku až poměrem 16-14.

30. titul kariéry

Druhá sada byla poměrně jasnou záležitostí. Petra se hned na začátku dostala do vedení 3-0. Tuto výhodu si udržela po zbytek zápasu. Servis soupeřky prolomila i podruhé. Díky tomu se Petra Kvitová stala vítězkou turnaje v Miami, když Rybakinu porazila po setech 7-6, 6-2.

"Nejprve chci pogratulovat Eleně. Odehrála skvělý turnaj, od začátku sezóny hraje výborně. Jsem ráda, že jsem s Elenou opět mohla sdílet kurt. Dobrá práce i od jejího týmu. Chci také poděkovat svému týmu, organizátorům, dobrovolníkům, fanouškům a všem, kteří se na turnaji podíleli,” řekla po zápase šťastná vítězka.

Ve 33 letech a 25 dnech se stala po Sereně Williamsové druhou nejstarší vítězkou turnaje v Miami, první Českou a převzala trofej, kterou vyrobila firma Lasvit z Nového Boru. Je to pro ni také první titul WTA 1000 od roku 2018.  Kvitová se díky zisku trofeje vrátí do TOP 10 a to přesně na 10. pozici.

Máte k tomuto článku co dodat?
Zapojte se do diskuze.
Zobrazit diskuzi
Skrýt diskuzi
Napište komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Google translate
usercalendar-full