Petra Kvitová po postupu: Nevěděla jsem, že uhrála šest gemů v řadě

Zdroj fotky: David Vařílek

Ve středu přijala divokou kartu. V pondělí zvládla postoupit do druhého kola. Petra Kvitová i přes nachlazení zvládla třísetový duel s americkou kvalifikantkou Bernardou Perou. Ve druhém kole narazí na turnajovou dvojku Španělku Paulu Badosu.

Velmi cenné vítězství po návratu do kolotoče turnajů

Petra Kvitová zamířila po náročném duelu na tiskovou konferenci, kde se podělila o své dojmy: "Musím říct, že cenné je hodně, protože jsem se rozhodla až ve středu večer, že bych si vzala volnou kartu. Ještě minulý týden jsem ležela doma v posteli s bolestí v krku. Fyzicky jsem to úplně nezvládala. Jak je ten povrch hodně pomalý, tak po fyzické stránce to bylo hodně náročný. Bernarda mi nedala ani šanci, abych do toho mohla víc jít. Naštěstí servis přišel aspoň ve třetím setu, kdy mi trochu pomohl, ale jinak to bylo nahoru dolů a ve finále vlastně vůbec nevím, jak jsem vyhrála."

Klíčový servis, nebo return?

Zejména v první sadě, ale i v té třetí, se Petra mohla opřít o kvalitní hru na returnu, když několikrát svoji soupeřku brejkla. "Musím říct, že returny chodily obecně dobře, i když některé gemy nebyly úplně jednoduchý. Tím, že je levačka, tak se to točí prostě jinak, ale doufám, že měla problémy i ona s mojí levačkou," s úsměvem popisovala souboj levorukých hráček česká lvice Petra Kvitová.

"Když byly nový míče, tak jsem se vždy cítila trošku lépe na tom returnu, že jsem do toho mohla jít. Samozřejmě čím to bylo víc ohranější, šlo to na její stranu. Tím, že tady hrála dva zápasy předtím, tak na to byla asi připravenější a víc zvyklá."

Série prohraných gemů Petru nerozházela

"Ani jsem nevěděla, že uhrála 6 gemů v řadě, což si myslím, že je lepší. Tenis je v tomhle zrádný. V prvním setu jsem zase vyhrála 5 gemů v řadě já a následně potom to bylo vyrovnané do konce setu. Fakt to bylo dneska nahoru dolů a ve finále dvě dobře strávené hodiny na kurtu. Dobrý trénink, ale trošku dlouhý," brala s humorem vzhledem ke svému nachlazení délku zápasu česká dvojka.

Do zápasu vstupovala z neúplně ideální přípravy

"Já jsem o víkendu ještě zůstala v posteli a netrénovala jsem, protože na mě něco lezlo. Šla jsem hrát v úterý trošku a ve středu jsem si zahrála nějaký body. Potom jsem rozhodla o svém příjezdu a účasti. Nečekala jsem, že na mě ta rýma takhle sedne, jak na mě sedla. Nechtěla jsem se odhlašovat a chtěla jsem hrát. Ta příprava nebyla úplně ideální, což tak je asi celou moji kariéru."

I na samotné pozápasové tiskovce šlo poznat z jejího hlasu nachlazení. "Překvapila, nepřekvapila? Já jsem dýchala jako lokomotiva celý zápas, takže jsem byla ráda, že ty gemy jdou na moji stranu."

V příštím kole ji čeká těžká soupeřka bez aktuální formy

"Naposledy jsme spolu hrály na trávě ve Wimbledonu, to je úplně něco jiného než tady. Ten zápas obecně bude o servisu a returnu. Přece jenom je to hala, i když je pomalejší. Její servis je výborný. Mně se moc nedařilo tehdy ji brejknout ve Wimbledonu. To bude klíč toho zápasu. Vím, že nemá úplně nejlepší formu, ale Paula je tak dobrá hráčka, že jí to může sednout a bude to úplně naopak," zmínila se o své další soupeřce.

V souvislosti s prvním zápasem i duelem se Španělkou Paulou Badosou nešlo opomenout ostravské publikum. "Fanoušci byli skvělí celý zápas. Hlavně v tom třetím setu si myslím, že mi pomohli. Skandovali a roztleskávali skoro po každém míči. Napomohlo mi to, abych se víc nabudila, ale jako by to bylo něco navíc, co mám ráda, když hraji doma a fanoušci jsou na mé straně. Jsem ráda, že jich přišlo tolik a doufám, že přijdou i ve středu," zve fanoušky na své utkání druhého kola Petra Kvitová.

Máte k tomuto článku co dodat?
Zapojte se do diskuze.
Zobrazit diskuzi
Skrýt diskuzi
Napište komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Google translate
usercalendar-full