Petra Kvitová přetlačila Muguruzaovou a je ve čtvrtém kole

Jedno z nejdramatičtějších utkání dosavadního US Open sehrály v rámci třetího kola Petra Kvitová s Garbině Muguruzaovou. Rodačka z Fulneku si díky skalpu světové desítky zahraje čtvrté kolo na posledním letošním grandslamu.

Petra Kvitová se po zranění ruky vrátila ve veliké formě. První turnaj v Montrealu sice opustila už v prvním kole, následující týden však už bojovala o trofej v Cincinnati. Nakonec sice prohrála s Garciaovou, forma však Češce vydržela.

Na US Open nejdříve na úvod vyřadila Eriku Andreevovou. V prvním setu musela jít přes tiebreak, ve druhém nadělovala kanára. Místo utkání druhého kola si mohla dvaatřicetiletá tenistka dopřát odpočinek. Ukrajinka Kalininová k utkání nenastoupila.

Odpočinek se Kvitové hodil, jelikož utkání třetího kola proti Muguruzaové nebylo vůbec jednoduchou záležitostí. První sadu ztratila česká jednička až v samotném závěru, když si za stavu 5:5 neudržela podání. Španělka bez větších problému sadu dopodávala a první set ukořistila poměrem 7:5.

Druhý set byl v režii české hráčky. Rodačka z Fulneku jednou obrala svou sokyni o servis a sama podávala velmi dobře. Svůj výkon na podání podpořila šesti esy. Druhou sadu ovládla poměrem 6:3.

Šlo se do rozhodujícího setu. V něm sice Kvitová prohrávala už 5:2, ale ničeho se nezalekla a dokázala srovnat. Za stavu 5:6 dvojnásobná wimbledonská vítězka podávala na udržení se v zápase. Osmadvacetiletá Španělka měla dva mečboly, ale ani jeden nedokázala proměnit a šlo se do supertiebreaku.

Koncovka zápasu byla infarktová a skončila nejtěsnějším možným rozdílem, odehrálo se 22 míčků. Česká šampionka nakonec díky chybě své soupeřky využila čtvrtý mečbol a slaví postup do čtvrtého kola.

„Včera jsem sledovala zápas Sereny a přišlo mi úžasné, jak dokázala odvracet mečboly. Dneska jsem se pokoušela dělat to samé,“ smála se Petra Kvitová po utkání v rozhovoru přímo na kurtu.

Majitelka 29 titulů z okruhu WTA si zahraje na americkém grandslamu čtvrté kolo posedmé v kariéře. Bilanci má však v této fázi turnaje ve Flushing Meadows negativní, pouze ve dvou ze šesti pokusů dokázala proklouznout dále.

Její příští soupeřkou bude Američanka Jessica Pegulaová.