Petra Kvitová se vrací do Ostravy! Česká lvice přijala divokou kartu

Zdroj fotky: Getty Images

Hlavní soutěž turnaje v Ostravě startuje již v pondělí. I přesto organizátoři oznámili účast další hráčky. Přijede i Petra Kvitová, která od pořadatelů přijala divokou kartu. Proč se rozhodla hrát až na poslední chvíli?

Wimbledonská vítězka potěšila domácí fanoušky

Jména hráček, které se zúčastní turnaje v Ostravě, byla odtajněna již během US Open. Petra Kvitová mezi nimi ale nefigurovala. Loňská semifinalistka čekala do poslední chvíle kvůli zdraví. Nakonec vše vypadá dobře. Od pořadatelů obdržela tzv. TOP 20 divokou kartu. Ta je určena mimo jiné pro bývalé grandslamové vítězky.

„Čekala jsem do poslední chvíle, jaký bude můj zdravotní stav a program dalších turnajů. Protože se cítím lépe a ostravský turnaj je nedaleko mého rodiště, využila jsem možnosti startovat na divokou kartu. Těším se do Ostravy do tamní haly na diváky a atmosféru, kterou mám tak ráda a moc dobře si na ni pamatuji ze zápasů Fed Cupu a loňského roku,“ uvedla v oficiální tiskové zprávě rodačka z Fulneku.

Zobrazit příspěvek na Instagramu

Příspěvek sdílený Petra Kvitova (@petra.kvitova)

Petra Kvitová bude pátou českou hráčkou v hlavní soutěži. V Ostravě si mimo jiné zahrají také Karolína Plíšková a Barbora Krejčíková. Karolína Muchová s Terezou Martincovou obdržely divokou kartu. Další Češky si místo v hlavní soutěži mohou vybojovat v kvalifikaci, která začíná v sobotu 1. října. Zúčastní se například Linda Nosková, Lucie Havlíčková či Barbora Palicová.

Radost mají i organizátoři 

„Jsme šťastni, že se Petra vrací do Ostravy. Loni zde ukázala, jak velkou bojovnicí je. Do haly díky ní přišly tisíce diváků navíc," prohlásila ředitelka turnaje Laura Ceccarelli. Kvitová byla minulý rok jednou ze tří českých hráček, které se v Ostravě představily. Tehdy v semifinále prohrála s pozdější vítězkou Anett Kontaveit. Co myslíte? Vylepší Petra Kvitová loňský výsledek?

Máte k tomuto článku co dodat?
Zapojte se do diskuze.
Zobrazit diskuzi
Skrýt diskuzi
Napište komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Google translate
usercalendar-full