Plíšková o Sereně: Bude pro ni ohromně těžké se vrátit

Zdroj fotky: Getty Images

Tenisová královna hlásí svůj dlouho očekávaný návrat. Od loňského Wimbledonu nikde nehrála a nyní se Serena Wiliiamsová přesně po roce vrací na místo činu. Na adresu legendární Američanky se vyjádřila i Karolína Plíšková.

Zranění a předčasný konec sezony

V loňském roce si Serena Williamsová zahrála na třech grandslamových turnajích. Nejdále došla v Austrálii, kde ji v semifinále zastavila Naomi Ósakaová. Na French Open uhrála Američanka osmifinále, kde byla vyřazena Elenou Rybakinovou.

Na svém milovaném Wimbledonu odehrála pouhých šest gamů, poté vzdala kvůli zranění hamstringu. Čtyřnásobná olympijská vítězka skrečovala na grandslamu teprve druhé utkání. První nedohraný zápas si také připsala na trávě, a to v roce 1998 ve třetím kole.

Serena se vrací

Po Wimbledonu se již na kurty nevrátila a svůj comeback naplánovala na letošní travnatý major. Zkušená tenistka se nyní rozehrává v Eastbourne, kde se spojila s Ons Jabeurovou a zahraje si pouze čtyřhru. Na Wimbledon dostala od organizátorů divokou kartu, což znamená, že může v prvním kole narazit na kohokoliv. Klidně i na Karolínu Plíškovou, která se k jejímu návratu vyjádřila.

„Netuším, jak je to dlouho, co Serena nehrála. Už to asi bude rok, co?“ začala Plíšková. „Už není nejmladší hráčkou na turné. Předpokládám, že tělu nějakou dobu trvá, než se dostane zpět do formy. Ostré zápasy na turnajích jsou velmi odlišné od pouhého tréninku a tady v Eastbourne nehraje dvouhru, ale pouze čtyřhru. To je taky odlišné,“ snažila se komentovat obtíže s návratem. Však i česká hráčka se vracela po několikaměsíčním zranění ruky a ze začátku to nebyla žádná jednoduchá věc. Z úvodních osmi zápasů po pauze vyhrála pouhé dva.

Zobrazit příspěvek na Instagramu

Příspěvek sdílený Serena Williams (@serenawilliams)

„Myslím, že pro Serenu bude ohromně těžké se vrátit. Bez ohledu na to, jaký typ hráčky Serena je. Návrat po zranění je věc, která potřebujete více času,“ domnívá se nejlepší Češka v žebříčku WTA (7.).

„Ale samozřejmě nechci snižovat její kvality. Je to úžasná hráčka, dosáhla toho tolik a mnoho hráček se bude velmi bát, aby proti ní nemusely hrát. To je její výhoda, ale nevíme, na jaké herní úrovni se nachází. Moc to teď nemůžu komentovat, když jsem jí neviděla v zápase,“ uzavřela dvojnásobná grandslamová finalistka.

Máte k tomuto článku co dodat?
Zapojte se do diskuze.
Zobrazit diskuzi
Skrýt diskuzi
Napište komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Google translate
usercalendar-full