Plíšková se pustila do Ósakaové: Mnoho turnajů vynechává!

Zdroj fotky: Getty Images

Karolína Plíšková konfrontovala japonskou hvězdu Naomi Ósakaovou. Čtyřnásobná grandslamová šampionka vzkázala médiím i fanouškům, že možná vynechá Wimbledon kvůli absenci bodům. Plíšková k celé situaci přidala svůj pohled na věc.

Po vypadnutí v prvním kole se Naomi Ósakaové mnoho lidí ptalo, jestli bude letos startovat na Wimbledonu. Společně s Roland Garros je to její nejméně oblíbený grandslam. Její odpověď naznačuje, že hráčku ze země vycházejícího slunce letos v All England Clubu nejspíš neuvidíme.

„Nevím proč, ale hrát Wimbledon bez bodů? To je skoro jako nějaká exhibice. Vím, že to tak není, ale můj mozek to tak bere, nemohla bych tomu dát 100 %. Ještě jsem neudělala finální rozhodnutí, ale vzhledem k aktuální situaci to zatím vypadá, že hrát nebudu. Vše se ale může změnit,“ řekla čtyřiadvacetiletá tenistka po porážce v prvním kole Roland Garros.

Plíšková Wimbledon hrát bude

Její výpověď velmi jednoznačně zkritizovala Karolína Plíšková.

„Jak už jsem řekla mnohokrát, pokud milujete tenis a pokud milujete ho hrát, tak na Wimbledon přijedete, ať se děje, co se děje. Chápu, když někdo nedorazí kvůli zranění, nebo protože nemá dostatek financí na cestu na Wimbledon, ale to jsou jiné situace,“ začala někdejší světová jednička.

Poté se pustila přímo do japonské hvězdičky: „Říkala, že nemá motivaci hrát bez bodů. Ale koukněte se na ni, ona mnoho turnajů vynechává, takže si nemyslím, že to souvisí s body.“

Plíšková ale Wimbledon vypustit nehodlá: „Je to určitě super být měsíc doma, když se nehraje o body do žebříčku, ale tohle nebude můj případ. Navíc já jsem zmeškala kvůli zranění začátek sezony. Je mi jedno, jak to bude na Wimbledonu s body, ale já chci hrát.“

Murray také zkritizoval vyjádření Japonky

Na slova o exhibici reagoval přes sociální sítě i Andy Murray: „Hádám, že spousta lidí, která přijde na centrální dvorec ve Wimbledonu, se nebude zajímat o to, kolik bodů bude mít tenista za to, že se dostane do třetího kola. Ale garantuji vám, že budou vědět, kdo vyhrál. Wimbledon nikdy nebude exhibicí a nikdy jej tak nebudu brát."

Máte k tomuto článku co dodat?
Zapojte se do diskuze.
Zobrazit diskuzi
Skrýt diskuzi
Napište komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Google translate
usercalendar-full