Plíšková si popletla cestu na kurt, nakonec padla s domácí nadějí

Zdroj fotky: Getty Images

Karolína Plíšková se dostala letos poprvé na wimbledonský centrální dvorec. Organizátoři před letošním ročníkem přemístili vchod na hlavní kurt, což zmátlo i českou tenistku.

Loňská finalistka si v prvním kole, rozloženém do dvou dní, poradila na kurtu číslo 1 s Terezou Martincovou. Krajanku Plíšková zdolala ve dvou setech poměrem 7:6, 7:5.

Na kurt se tak vytáhlá Češka musela vydat i třetí den v řadě. Na centrálním dvorci vyzvala domácí Boulterovou. A právě nová cesta z šaten na kurt třicetiletou tenistku zradila. Při vstupu na kurt udělala odbočku za plachtu a Britka pokračovala rovně. Soupeřka se zastavila a pronesla pár slov ke Karolíně, která se vrátila a s úsměvem se zařadila na ní.

Do zápasu zkušená Češka nevstoupila ideálně, ihned v úvodu si prohrála servis a Britka brejk potvrdila. Následně však převzala otěže zápasu, dvakrát Boulterové sebrala servis a úvodní sadu vyhrála 6:3. Druhý set byl velmi vyrovnaný, dospěl až do tiebreaku, který na svou stranu překlopila rodačka z Leicesteru. Rozhodující sadu rozhodla koncovka. Plíšková ztratila devátý game, Britka následně dopodávala a slavila výhru.

Plíškové nepomohla ani její největší přednost. Česká „Ace Queen“ předvedla v zápase třináct es, ale v tomto případě jí třináctka štěstí nepřinesla.

Hráčka číslo 118 proti rodačce z Loun uspěla již podruhé ve velmi krátké době. Naposledy vyřadila Plíškovou ve druhém kole v Eastbourne.

Máte k tomuto článku co dodat?
Zapojte se do diskuze.
Zobrazit diskuzi
Skrýt diskuzi
Napište komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Google translate
usercalendar-full