Po třiceti letech budou finálová utkání Wimbledonu za stejnou cenu

Zdroj fotky: Getty Images

Poslední ročník Wimbledonu přinesl velice napínavé finálové zápasy. Ashleigh Barty si poradila s Karolínou Plíškovou ve třech setech. O den později porazil Novak Djokovic Mattea Berrettiniho ve čtyřech setech. Obě světové jedničky potvrdily roli největších favoritů turnaje. Ceny vstupenek na oba finálové zápasy se ale lišily. V tomto roce se to ale změní a jak za mužské, tak i za ženské finále diváci zaplatí stejně.

Za vstupenky si fanoušci připlatí 

Během posledních třiceti let platili diváci, kteří se přišli podívat na ženské nebo mužské finále Wimbledonu, odlišné ceny. Na posledním ročníku nejslavnějšího tenisového turnaje na světě, kde zvítězili Ashleigh Barty a Novak Djokovic, byl rozdíl v ceně lístků na finále následovný. Vstupenka na ženské finále, které světová jednička obstarala společně s Karolínou Plíškovou, vyšla na rovných 200 liber. To je v přepočtu zhruba 5 800 korun. Mužské finále bylo o 40 liber, tedy o 1 160 korun, dražší.

Tiebreak Shop, Tiebreak tričko, Tiebreak mikina,
Podle časopisu The Times se cena lístků na souboje o trofej změní. Konkrétně se zvedne cena vstupenek na ženské finálové utkání. Ta bude stejná jako u mužů, tedy 240 liber.

Změna v cenách vstupenek na finále ale není jediná, která nás čeká. Diváci si tentokrát připlatí i za ženské semifinále. Tam se cena zvedne z původních 170 na 210 liber a vyrovná tak cenu semifinálových zápasů mužů.Kdy naposledy fanoušci za finále zaplatili stejně? 

Posledním ročníkem turnaje, kde se ceny nelišily, byl rok 1991. Turnaj tehdy ovládli němečtí tenisté. U mužů zvítězil Michael Stich a u žen Steffi Graf. Zatímco pro Sticha to byl jediný grandslamový titul, Graf se radovala už z třetího wimbledonského a celkem desátého grandslamového titulu.

V tom roce muži a ženy ještě nedostávali stejné prize money. Stich si tehdy za triumf odnesl 240 000 liber, zatímco Graf si vydělala o 10 % méně – 216 000 liber.

Rovnost v prize money hráčů přišla v roce 2007. Roger Federer a Venus Williams obdrželi za své triumfy ve finále shodně 700 000 liber. Vítězové posledního ročníku si vydělali o poznání více, a to 1 700 000 liber. Finalisté Berrettini a Plíšková si odnesli 900 000 liber.

Máte k tomuto článku co dodat?
Zapojte se do diskuze.
Zobrazit diskuzi
Skrýt diskuzi
Napište komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Google translate
usercalendar-full