Po výhře nad legendou nahněvala Harmony Tan deblovou parťačku

Zdroj fotky: Getty Images

Harmony Tan letos na Wimbledonu debutuje. Los jí jako soupeřku do prvního kola určil Serenu Williams. Po včerejším vítězství ale nahněvala svou deblovou spoluhráčku Tamaru Korpatsch. Co se mezi tenistkami stalo?

Překvapivá výhra v prvním kole Wimbledonu

Harmony Tan letos ve Wimbledonu poprvé startuje v hlavní soutěži. Do prvního kola dostala těžkou soupeřku v podobě vracející se Sereny Williams. I když je legendární Američanka aktuálně 1208. hráčka světa, tenistky proti ní nikdy nechtějí hrát a vždy se od ní očekává dobrý výsledek. Tentokrát tomu ale tak nebylo.

Do zápasu vstoupila lépe Francouzka a dostala se do vedení 2-0. Serena ale zvládla otočit stav na 4-2. Ani to Harmony nezlomilo a první sadu vyhrála. Williams ale nezaváhala a druhý set vyhrála hladce poměrem 6-1. V tom rozhodujícím v desáté hře podávala na vítězství. I tentokrát Tan průběh otočila a vyhrála po setech 7-5, 1-6 a 7-6.

Odhlášení ze čtyřhry

Francouzská tenistka se po velkém úspěchu odhlásila ze čtyřhry. Tam měla nastoupit po boku Tamary Korpatsch proti patnáctému nasazenému páru Olaru/Kichenok. Důvodem odstoupení bylo zranění, které ji sužovalo během zápasu se Serenou. Odhlášení ale naštvalo její spoluhráčku. K celé situaci se vyjádřila na Instagramu.

“Moje spoluhráčka Harmony Tan se bohužel musela odhlásit z našeho zápasu čtyřhry. Oznámila mi to dnes ráno přes zprávu. Jsem smutná, zklamaná a naštvaná, protože si nemůžu poprvé zahrát čtyřhru na grandslamu. Není to fér vůči mně. Tohle jsem si nezasloužila,” napsala pod fotku.

“Před turnajem se mě zeptala, jestli si s ní chci zahrát, a já řekla ano. Ona se ptala mě a ne já jí. Pokud vás zlomí jeden třísetový zápas, který jste hráli den předtím, nemůžete hrát profesionálně. To je můj názor,” pokračovala ve vyjádření.

Tan, kterou lehce trápilo zranění z prvního kola, upřednostnila dvouhru, aby byla připravená na zápas druhého kola. Takový krok učinila například i Markéta Vondroušová na Roland Garros v roce 2019, kde se po boku Magdaleny Rybárikové dostala do čtvrtfinále. Ve dvouhře pak došla do finále. Uvidíme, jak moc tento krok pomůže francouzské tenistce.

Máte k tomuto článku co dodat?
Zapojte se do diskuze.
Zobrazit diskuzi
Skrýt diskuzi
Napište komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Google translate
usercalendar-full