Pohladil jsem Jannika po tváři a řekl mu, ať vyhraje Wimbledon. Italské derby bavilo na závěr třetího dne

Zdroj fotky: Getty Images

Na závěr třetího hracího dne se diváci mohli těšit na atraktivní derby mezi Jannikem Sinnerem a Matteem Berrettinim. Světová jednička a bývalý finalista se postarali o skvělou podívanou s lepším koncem pro vládce žebříčku.

Italské derby kořistí světové jedničky

Jannik Sinner startuje na grandslamu poprvé v roli světové jedničky. Předtím navíc dokázal opanovat turnaj v Halle a získal tak svůj první titul na trávě. Mladý Ital neměl snadný vstup do turnaje. Svého úvodního soupeře Yannicka Hanfmanna porazil ve čtyřech setech. Ani ve druhém kole neměl snadného soupeře.

Tím byl bývalý finalista Matteo Berrettini. Na trávě každým rokem zaznamenává skvělé výsledky. Letos se mu zadařilo ve Stuttgartu, kde postoupil do svého třetího finále. Tentokrát ale trofej získat nedokázal, když jej ve třech setech porazil Jack Draper. Svou pouť Wimbledonem odstartoval výhrou nad Martonem Fucsovicsem.

Očekávané derby mezi dvěma skvělými italskými tenisty naplnilo očekávání. Oba hráči si po dobu úvodní sady drželi své podání. Jediný, kdo si vypracoval breakballovou šanci, a zároveň setball, byl Berrettini. Rozhodnout však musel tiebreak, který získala světová jednička.

Matteo se ale nakonec v druhé sadě stal hráčem, který jako první prolomil servis soupeře. Dostal se do vedení 4-2. Break ale potvrdit nedokázal. Jannik srovnal stav a opět rozhodovala zkrácená hra. I tentokrát byl tím lepším Sinner a dostal se do vedení 2:0 na sety.

Třetí dějství bylo v porovnání s předchozím průběhem poměrně jednoznačné. Berrettini dvakrát prolomil podání Jannika a set vyhrál poměrem 6:2. Do vedení s breakem se dostal i ve čtvrtém setu. Tentokrát ale Jannik srovnal stav. I čtvrtý set se dostal do tiebreaku. Třetí zkrácenou hru a i celý zápas vyhrála světová jednička poměrem 7-6, 7-6, 2-6, 7-6. Touto výhrou tak vylepšil bilanci proti dalším italským hráčům na 14-0.

Soupeřem Sinnera ve třetím kole bude Miomir Kecmanovič. Srb v pěti setech udolal 27. nasazeného Tallona Griekspoora.

Soupeři na kurtu, přátelé mimo něj

Italové svedli na Centrálním dvorci ve Wimbledonu napínavý zápas. Po jeho konci jsme se dočkali objetí dvou dobrých kamarádů. Na tiskové konferenci po zápase sdíleli jeden o druhém jen slova uznání.

“Matteo hraje na trávě neskutečně. Jsem rád, že ho vidím hrát opět na takové úrovni. Doufám, že se mu bude dařit, a my jej uvidíme čím dál častěji,” řekl Sinner na adresu Berrettiniho, kterého v poslední době trápila zranění a není tak na nejvyšších pozicích.

“Ze všeho nejdřív jsme přátelé. Hráli jsme spolu Davis Cup a často společně trénujeme. Bylo velmi těžké proti němu nastoupit už ve 2. kole. Odehráli jsme zápas na vysoké úrovni. Hráli jsme opravdu skvěle. V třech tiebreacích jsem měl možná o něco více štěstí. Děkuju všem za podporu, byli jste skvělí. Je už celkem pozdě, takže děkuji, že jste zůstali tak dlouho,” řekl Jannik v pozápasovém rozhovoru.

Pozitivum ze zápasu si bere Matteo Berrettini, který, jak už bylo řečeno, neprožíval snadné období. Ani tentokrát sice na světovou jedničku nevyzrál, ale výsledek a úroveň hry v tomto utkání mu může dodat mnoho sebevědomí.

“Pohladil jsem Jannika po tváři a řekl mu, aby takhle pokračoval dál, a vyhrál Wimbledon,” svěřil se Matteo.

“Je těžké být v takových momentech pozitivní. Myslím, že jsem odehrál skvělý zápas proti světové jedničce. Z tohoto zápasu si musím vzít to pozitivum. Ta úroveň hry tam je. V to jsem vždy věřil. Dokud si to ale neprokážete, je těžké v to věřit. Myslím že to by skvělý zápas. Když jsem dnes vstoupil na kurt, přemýšlel jsem pouze o zápase a nemyslel jsem na moje zranění a své tělo. Jsem na sebe hrdý, ale také trochu zklamaný z výsledku.”

Berrettini minulý rok postoupil až do osmifinále. Po jeho neúspěšné obhajobě se nyní propadne zhruba na 81. místo. Naopak do konce roku nemusí obhajovat žádné další větší množství bodů. Má tedy šanci vyšplhat na vyšší pozice.

Máte k tomuto článku co dodat?
Zapojte se do diskuze.
Zobrazit diskuzi
Skrýt diskuzi
Napište komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Google translate
usercalendar-full