Poslední tanec sester Williamsových! Vyzve je český pár

Zdroj fotky: Getty Images

Serena a Venus Williamsovy si na US Open zahrají dámskou čtyřhru! Pořadatelé udělili americkým legendám divokou kartu na jejich poslední společný turnaj. V prvním kole je vyzve čistě česká dvojice.

Serena s Venus se naposledy společně představily na kurtu na Roland Garros, když se psal rok 2018. Tehdy sestry skončily ve třetím kole.

Ze čtyřhry však mají nespočet úspěchů. Legendární Američanky hrály bok po boku 14 grandslamových finále, neprohrály ani jedno jediné. Nejvíce úspěchů slavily na Wimbledonu, kde zvítězily hned šestkrát. Zároveň společně vybojovaly tři zlaté medaile na olympijských hrách, a to v letech 2000, 2008 a 2012.

Na US Open vybojovaly sestry dva tituly, ten poslední v roce 2009. Nyní se naposledy vrací na kurt jako tenisový pár. V prvním kole je čeká čistě česká dvojice. Vyzývatelkami číslo jedna budou Lucie Hradecká s Lindou Noskovou.

Serena oznámila, že po americkém grandslamu nejspíše uzavře svou bohatou tenisovou kariéru. Ve Flushing Meadows má poslední příležitost získat vysněný 24. grandslamový vavřín a předčít tak legendární Margaret Courtovou. V prvním kole vyzve Danku Koviničovou.

Starší ze sester žádné plány ohledně konce kariéry však neoznámila. Venus se na letošním US Open účastní singla také a jako první se střetne s Alison Van Uytvanckovou.

Máte k tomuto článku co dodat?
Zapojte se do diskuze.
Zobrazit diskuzi
Skrýt diskuzi
Napište komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Google translate
usercalendar-full