Postup do třetího kola bude pro Raducanu úspěch, tvrdí sedminásobná grandslamová vítězka

Zdroj fotky: Getty Images

Po US Open jako bychom na kurtu sledovali jinou tenistku. Emma Raducanu senzačně opanovala poslední grandslam sezóny, ale od té doby se žádného výrazného výsledku nedočkala. Nyní ji čeká první účast na Australian Open a opět se ni upírá pozornost. Svůj pohled na situaci devatenáctileté tenistky sdílela i sedminásobná grandslamová vítězka Justine Henin. O tom, jaký je její názor na celkové šance na úspěch mladé Britky zjistíte v tomto článku.

Na US Open prošla Raducanu v pouhých osmnácti letech z kvalifikace až k titulu. Po grandslamu se do konce roku 2021 zúčastnila dalších tří turnajů. V Indian Wells i v Linci skončila pokaždé překvapivě v prvním kole a v Kluži prošla do čtvrtfinále.

Letošní sezónu započala debaklem. Původně měla Raducanu začít na turnaji v Melbourne. Z něho se ale odhlásila a přesunula se do Sydney, kde ji čekal krutý start. V prvním zápase se utkala s Elenou Rybakinou, která si už letos zahrála finále v Adelaide. Skvělou formu si dovezla i na druhý turnaj sezóny a Emmu Raducanu deklasovala 6-0, 6-1. O Britce a jejích šancích na Australian Open se začalo více spekulovat.

Jednou z tenisových osobností, které sdílely svůj názor, je Justine Henin. V rozhovoru pro Reuters se vyjádřila takto: "Pokud vyhraje dva zápasy a dojde do třetího kola, bude to pro ni velmi dobré. Jestli se upne na očekávání ostatních, bude to pro ni hodně těžké."

"V jejím případě to je komplikovanější. Všechno se to totiž odehrálo velmi rychle. Každopádně mě ohromně překvapila, jak na US Open hrála. Bylo to svěží. Potřebovali jsme charismatickou dívku, která se s takovou situací vypořádá. Bylo to neuvěřitelné a já to hodně prožívala. Určitě si nepředstavovala, že by se něco takového stalo hned v začátcích její kariéry," rozpovídala se Henin o triumfu Emmy.

Belgičanka Emmě dala i radu, jak by měla pokračovat: "Pořád se potřebuje vyvíjet a rozvoj žádá tvrdou práci, a to je to, co teď musí dělat."

Tiebreak Shop, Tiebreak tričko, Tiebreak mikina,

Emma Raducanu vstoupí do Australian Open v úterý a nebude to pro ni vůbec jednoduché. V prvním kole se totiž utká se Sloane Stephens, která v roce 2017 vyhrála US Open. Zápas bude pro Raducanu velmi těžkou zkouškou, vzhledem k jejím nedávným výsledkům. S takovými situacemi se ale Emma musí naučit vypořádat. Naopak výhra v takto důležitém a těžkém zápase by mohla mladé tenistce dodat sebevědomí. Sloane Stephens může Emmě postup při její premiéře v Melbourne pořádně znepříjemnit, ne-li znemožnit.

Větším soupeřem je ale nejspíš tlak veřejnosti a fanoušků, kteří očekávají, že Raducanu úspěšně naváže na triumf z US Open. Ten si Emma nesmí připouštět. Když se od něj odprostí, může dosáhnout dalších skvělých velkých výsledků.

Máte k tomuto článku co dodat?
Zapojte se do diskuze.
Zobrazit diskuzi
Skrýt diskuzi
Napište komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Google translate
usercalendar-full